Onneksi äänestin Persuja ja äänestän

vastakin takuuvarmasti. Äänestän vain luotettavia ihmisiä.
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Sama täällä... moni meinasi äänetää Perussuomalaisa , mutta viime metreillä Jutta sai pään käänettyä.
Ja nyt demareita perussuomalaisten sijaan äänetäneitä ottaa pattiin...

Jutta oli mehukas, kaunis jne.. sai rumpalin taidoilla nuorilta ääniä..,.

Jutta osasi olla viehättävä. Ensi kerralla ei onnistu valheet.

Äänestä
  • Taisitte onnettomat mennä ns. halpaan. Missä on elämänkokemuksenne? Tiedätte varmaan, että moni kakku päältä kaunis ja sisältä silkkoa..... Ja demarilöyhkä haisee taas.

    Äänestä

Minusta tällä hetkellä tuntuu siltä että nukun seuraavissa vaaleissa. Vaaleilla ei ole mitään merkitystä, voi valita vaikka arpomalla ehdokkaat.

Äänestä

Liirttovaltiolässyttely ja homo- ja mamupalvontalistat samaa tasoa

Sanotaan niin, että nyt voi rauhassa jättää demareiden
ja kokoomuksen keskustelupalstat lukematta ja kommentoimatta,
sieltä tulee liittovaltiofuulaa torven täydeltä. Nyt jonkin aikaa.

Itse panen demari-kokoomus-palstat samaan kategoriaan nyt kuin
vaselin ja vihreän liiton homoseksuaali- ja mamunpalvontalässyt.

Äänestä

Perussuomalaiset perseestä! Nostivat rimaa koko ajan, että eivät joutuisi hallitusvastuuseen ja töihin. Oliko Soinin joukkueella noin huonot eväät, että eivät uskaltaneet ottaa ministerin salkkuja? Persujen äänestäjät eivät saa mitään vastinetta suuresta voitostaan, kun Soini valitsi puolueelleen pelkän oppositioräksyttäjän roolin. Demarit ja persut olisivat hallituksessa yhdessä saaneet monta vääryyttä oikaistua, mutta ei niin EI!

Äänestä
  • SItä kutsutaan "selkärangaksi". Sinä olet sitä sakkia joka ei ikinä pidä sanaansa "kun pitää neuvotella".. sanonko mitä voit haistaa?



    "Persujen äänestäjät eivät saa mitään vastinetta suuresta voitostaan, kun Soini valitsi puolueelleen pelkän oppositioräksyttäjän roolin. "

    Seuraavissa vaaleissa tulee kunnon jytky. Hyvää kannattaa odottaa... kaikki eivät tykkää perseeseen ottamisesta niin paljon kuin te demarit.

    Seuraavissa vaaleissa huomaatte mitä käy niille jotka myyvät sanansa.

    Äänestä

On koomista nähdä miten URPILAINEN jonka piti vaatia sijoittajien vastuuta
EU:ssa

ALKOIKIN VAALIEN JÄLKEEN HALLITUSKIIMASSAAN ITSE toitottamaan että SUOMEN VERONMAKSAJAT OVAT VASTUUNKANTAJIA HÄNEN POLITIIKKANSA KAUTTA.

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011051213700638_uu.shtml

- Soinin ratkaisun taustalla on enemmänkin tahdon puuttuminen; halu välttää vastuunottoa. Hallituksen ulkopuolella vaikuttaminen on vaikeaa. Luulen, että moni perussuomalaisia äänestänyt on pettynyt, arvioi Urpilainen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Luotettava. kirjoitti:

vastakin takuuvarmasti. Äänestän vain luotettavia ihmisiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu