Nyt kaatuu Suomi että kolisee ! Kataisen ja takin kääntä- Urpiaisen syytä.
Mutta Nationalistit, käyttäkää tämä neljä vuotta tarkoin hyväksenne, voimis-
takaa porukkaanne, hankkikaa jäseniä, olkaa esillä.
Ensikerralla perussuomalaiset ja Nationalistit yhdessä hallitukseen.
Jos Suomea nyt yleensä enää on olemassa.
Mutta Nationalistit, käyttäkää tämä neljä vuotta tarkoin hyväksenne, voimis-
takaa porukkaanne, hankkikaa jäseniä, olkaa esillä.
Ensikerralla perussuomalaiset ja Nationalistit yhdessä hallitukseen.
Jos Suomea nyt yleensä enää on olemassa.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Joo Sieg Heil vaan. Uuden puolueen nimi voisikin olla PerusNatsit.
Natsit on liian hieno sana käytettäväksi suomalaisten yhteydessä.
Sen sijaan PILOTTIPELLET osuisi ihan nappiin.
Heitä voisin puolueen nimen perusteella äänestääkin.
Mongoolinen Suomiko irtaantuisi rotupuhtaista keski-Eurooppalaisista ja köyhtyisi sitä myöten? Käytä järkeäsi " nahkapää ".
Suomi on itsessään tuuliviiri --> toinen maailmansota ja Saksan pettäminen.
Nyt lähti Suomi luisumaan alaspäin. Kataisen syy. Nationalistit
ainakin pitää maahanmuutosta "hyvää huolta", kun kerran uusi hallitus
jatkaa samoilla linjoilla eli köyhät kyykkyyn ja maahanmuuttajat sisään !
Paitsi että mamut pannaan kyllä muutenkin ojennukseen. Ei se ole
vaan suomalainen ilmiö. Thors on menneen talven lumia vaikka ruotsalaiset
pääseekin säälistä hallitukseen.
Hyvä ettei Thorsin naamaa enää näy. Tuollaisia nukkujia ei parvelle tarvita. Nyt voi keskittyä vaikka vapaaehtoistyöhön somalimiesten auttamiseksi sopeutumaan suomalaiseen kulttuuriin.
Ja se on enää ajan kysymys, Halla-aho ottaa Thorsin hommat
ja somaleita ei enää sen jälkeen kukaan kaipaa...
Ja mikähän mahtaisi olla se "sopeutuminen suomalaiseen kulttuuriin" ?
Tarkoittaako se esimerkiksi sitä, että ollaan työtä vieroksuvia juopporetkuja, jotka vain istuvat penkeillä rähisemässä ja häiritsemässää ohikulkijoita? Sellaisia asuu minun taloyhtiössäni noin 10-12 retkun juopotteluseurue.
Yksikään ei ole somali. Ja yksikään ei ole käynyt missään töissä viimeiseen 15 vuoteen, jotka olen tässä talossa asunut. Joka päivä ryyppäävät tossa pihalla tai jonkun parvekkeella tai jonkun kämpässä. Huutavat ja kiroilevat ja tappelevat ja uhkailevat ketä tahansa ohikulkijaa. Aina välillä puukot heiluvat ja useimmilla on rikosrekisteri ja erilaisia rötöksiä taustallaan, varkauksia, ryöstöjä ja väkivaltarikoksia. Ja kaikki, joka ikinen, ovat supisuomalaisia valkonaamoja.
Millä tavalla olitte ajatelleet laittaa nämä työtä vieroksuvat, minun verorahoillani loisivat, elostelevat ja rötöstelevät, muita ihmisiä häiritsevät ja uhkailevat retkut kuriin? Kerroinko jo, että yksikään heistä ei ole somali. Odotan suurella mielenkiinnolla vastauksianne.
Vai tarkoittaako se suomalaisille tavoille opettaminen, että joka viikonloppu vedetään umpilärvit koskenkorvaa ja hakataan vaimolle mustat silmät ja sinertävät poskipäät? Sellaisiakin tapaan melkein päivittäin, mutta kumma kyllä yksikään niistäkään ei ole somali. Oikeastaan ainoa somali jonka tapaan jatkuvasti, on työtoverini, joka tulee joka päivä etuajassa töihin, ei ole koskaan ollut päivääkään poissa töistä, eikä koskaan soita maanantai-aamuna, että on "kipeä" eli liian pahassa krapulassa tullakseen töihin. Toisin kuin suomalaiset työtoverini harva se maanantai.
En ole työporukkamme pomo, mutta jos olisin ja joku pitäisi erottaa, niin ekaksi lähtisivät ne jotka ovat toinen maanantai-aamu "flunssassa" tai "vatsataudissa". Ja jos joku pitäisi ylentää, niin ylennyksen saisi tietenkin se porukan ahkerin, joka ei ole koskaan ollut päivääkään poissa töistä ja tulee joka aamu etuajassa töihin. Ja onneksi ei ole oppinut mitään suomalaisten tapoja.
No minä aloitan äänestämällä kunnallisvaaleissa PERUSUOMALAISTA. Sen isompaan en pysyty.