suomen tuhoojat tuomiolle

nyt riittää

Biledenbergiläiset Katainen, Paavo Lipponen , Esko Aho, Matti Vanhanen ym jotka veivät suomen tähän ahdinkoon heitä tullaan tapamaan tulevina päivinä näin ennustan tulee sisälis sota suomeen eikö heidän pitäisi pitää heikkojen köyhien ja suomen kansan puolta elämme 1918 sisälis sodan alkamisen edeltäneessä kaltaisessa tilassa ellei korjausta tule tähän köyhien alas ajoon,esimerkit löytyy nyt arabi maista köyhät on barikaalilla ja siitä kärsii myös silloin nämä suomen suuret herrat,kuvittelevatko he että tältä kansalta saa viedä kaiken köyhien kustannuksella nyt päätäjien pitäisi nähdä tämä eikä istua norsun luun torneissaan

10

105

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sisältä mätä homma

      Suomalainen on suomalaisen pahin vihollinen ja vapaamuurareita on joka paikka täynnä, siksi näiden ns. vahojen puolueiden politiikka on aivan samaa = Kok, kesk. SDP, RKP sillä ei korppi, korpin silmää noki!

      Ja kansa on huomaummut, että jokin mättää ja pahasti Suomessa. Koskaan aikaisemmin ei ole Suomessa ollut näin paljon virkamiehiä, poliisijohtajia, poliittisia valtiosihteerejä…, kunnat täynnä aluejohtajia ja viskaaleja! Arvaa vaan mitä he ovat?

    • Pahasti alkaa kyllä näyttämään siltä, että: "siel mis iso raha, siel iso valta".

    • dhsadhasdsa

      Suomesta onneksi pääsee aina pois.
      Paska maa muutenkin.

      • vänrikki huuhaa

        suomen rajojen sisäpuolelle voi ihan vapaasti perustaa verovapaita alueita. ostat vain tontin ja ilmoitat kylteillä oman maasi nimen, jos kyltit ei tehoa niin aina voi puolustaa omaa maaperäänsä asein ulkovaltalaisilta poliiseilta ja armeijoilta.

        siinä on todellinen globaali maailman kuva, vapaus olla sitä mitä itse haluaa, ja missä haluaa. jota ette ikävä kyllä vielä osaa nähdä.


      • viisas rotta

        Sinäpä sen sanoit. Talo menossa myyntiin ja mukaan otettavia tavararoita kasaillaan pikkuhiljaa.
        Meikäpoika karistaa tämän paskamaan tomut jaloistaan ihan lähitulevaisuudessa. Sanotaan, että rotat jättävät ensimmäisenä uppoavan laivan. Aivan, rotat ovatkin tunnetusti älykkäitä otuksia.


      • Eu-vapaa vyöhyke
        vänrikki huuhaa kirjoitti:

        suomen rajojen sisäpuolelle voi ihan vapaasti perustaa verovapaita alueita. ostat vain tontin ja ilmoitat kylteillä oman maasi nimen, jos kyltit ei tehoa niin aina voi puolustaa omaa maaperäänsä asein ulkovaltalaisilta poliiseilta ja armeijoilta.

        siinä on todellinen globaali maailman kuva, vapaus olla sitä mitä itse haluaa, ja missä haluaa. jota ette ikävä kyllä vielä osaa nähdä.

        Jep, mulla on jo ollut "EU vapaa vyöhyke" autossani kohta 10 vuotta. Kämppänikin on myös sellainen. Lippu lasketaan pulitankoon aina EU:n liputuspäivinä, että näin meillä.


    • Muuta muualle!

      Jos ei fiksu arvoliberaalien johtama maa kelpaa, muuta muualle!

      Minulle tulevaisuuden Suomi edustaa monikulttuurisuutta, kansainvälisyyttä, luovuutta ja ympäristönsuojelua. Ja valtiorajoja ei enää ole, EU:n ansiosta.

      Mutta, en olekaan juntti, vaan valtiotieteiden lisensiaatti ja asun Helsingissä.

      • perussuomi hukassa

        "Sisältä mätä homma" Saman havainnut, duunarille ei mitään.

        Taitaa olla koko EU:kin huuhaata ja rahat meneekin amerikkaan.


      • skenaariottoteutuvat

        Vai että ihan lisenssi, hehhehee... se ei paljon paina kun kaikenmaailman rikolliset raiskaavat sut, ryöstää kesämökkisi, tunketuuu kotiisi, mukiloi sut muuten vaan kadulla. Kajoavat lapsiisi samoin kuin itseesikin, iällä ja sukupuolella ei väliä, KAIKKI KELPAA. Vietäpä vaan ihanaa monikulttuurista elämää monikulttuurisessa suomessa. VASSOKUU VAAN ........
        Vielä on Hölmlandian rajat auki, että pääsee pois, mutta kyllä ne suljetaan kunhan joukkopako maasta alkaa......
        Ei muuta kuin pakaasit valmiiksi.... uskokaa tai älkää tungosta tulee olemaan myös itärajalla eikä ainoastaan länsirajalla.


    • 12

      hyvä kirjoitus, mutta unohdit yhden olellisen P-kirjaimen oleellisesta kohtaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mieleni harhailee sinussa

      Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei
      Tunteet
      8
      1672
    2. Toivotko, että

      hän tulisi juttelemaan sinulle, vai lähestytkö mieluummin itse?
      Ikävä
      89
      1165
    3. Jännitän sinua J mies

      Ei tästä tulee mitään. Tuskin kaikki olis mennyt näin moneen solmuun, jos olis tarkoitettu meidät yhteen.
      Ikävä
      117
      1157
    4. Kuinka kauan kesti että ihastuit

      Kaivattuusi? Jos lasketaan siitä hetkestä alkaen kun näit hänet ensi kerran. Oliko jokin tilanne tai tapahtuma, joka voi
      Ikävä
      51
      963
    5. Olen käyttäytynyt sinua kohtaan väärin toistuvasti

      Puolustuksekseni täytyy sanoa, että ei ole ollut tahallista vaan seurausta harhaisista luuloista ja ajatuksista. Esimerk
      Ikävä
      63
      864
    6. Orpo suunnittelee palestiinalaislasten Suomeen siirtoa

      "Sairaalahoitoa tarvitsevien lasten ottaminen Suomeen on lisäksi selvityksessä, Orpo sanoo. – Jos meillä on mahdolli
      Maailman menoa
      193
      796
    7. Tunneälyä testaamaan!

      Testi pitää sisällään viisi osa-aluetta. Itse sain täydet tuosta ensimmäisestä eli 25/25. Kokonaispistemäärä oli 100/125
      Lesbot
      3
      746
    8. Vaikutat tosi mielenkiintoiselta ja

      paksulta. 😂 m - n
      Ikävä
      81
      743
    9. solmussa solmussa

      Tilanne solmussa. Umpisommussa🫢
      Ikävä
      35
      689
    10. Saanko mies tulla sun kainaloon nukkumaan?

      En saa unta kun mietin sua❤️ Saako tulla sun viereen ja käpertyä sun kainaloon?
      Ikävä
      42
      653
    Aihe