GALLUP! kaikki mukaan

Missä kävit autokoulun? ja milloin?
Millainen koulu oli?
Kuka sinua opetti?
Millainen opettaja oli?
Oliko jotain mieleen painuvaa?
Ikäsi?
154075
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

1) Autokoulussa, iltapäivisin
2) Harmaa, katutasossa
3) Opettaja
4) noin 185cm/90kg tummathiukset
5) Autolla ajaminen ja liikennesäännöt
6) 27

Äänestä

1. Kävin autokoulun Haapaveden liikennekoulussa maaliskuu-toukokuu
2. No kai ihan tavallinen hyvä autokoulu!
3. "Veetu"
4. Hyvä ja kärsivällinen :D
5. No on vaikka mitä etten jaksa alkaa kertoa
6. 18v

Äänestä

1. Lahdessa tämän vuoden alussa
2. Hyvä
3. Oli neljäkin eri opettajaa
4. Olivat kaikki erilaisia mutta kaikki olivat asiantuntevia,kärsivällisiä, hauskoja ja antoivat rakentavaa palautetta.
5. Liukasrata oli kiva...
6. 18

Äänestä

1) Easy Driverissa tammikuu-toukokuu
2) vapaamielinen, kuten julisteessa lukee
3) liikenneopettaja
4) rento ja hauska, muutenki ihan jees =)
5) teoriatunnit ja omat töppäilyt liikenteessä
6) 18v

Äänestä

1. Itkosen autokoulu, Hki, Unioninkadulla 1988
2. Hyvä, asiantunteva ja sopivasti huumorilla höystetty. Mieleenpainuva!
3. Ensio Itkonen (teoria) Hans Itkonen (käytäntö)
4. Molemmat olivat oman alan osaajia!
5. Ýksi hauska juttu, minkä Enskakin varmaan muistaa...
6. 33-vee

Äänestä
  • Eikös tuo "Enska" pitänyt jotain liikenneohjelmaa telkassa menneinä vuosina? Itseäni kiinnosti silloin vielä äitin tissi enempi, kuin autot, joten en sano varmana tietona.

    Äänestä

  • manki kirjoitti:

    Eikös tuo "Enska" pitänyt jotain liikenneohjelmaa telkassa menneinä vuosina? Itseäni kiinnosti silloin vielä äitin tissi enempi, kuin autot, joten en sano varmana tietona.

    Enska piti aikoinaan Hannu Karpon kanssa liikenneohjelmaa tv.ssä sekä liikennepalstaa Seura lehdessä.
    Enska osaa ottaa kuuntelijat, kuuntelijoina. Eli emme olleet oppimassa missään puusilmä luennolla vaan hieman huurilla höystetyllä luennolla josta jotakin jäi myös mieleen!

    Äänestä

Young Drivers / Peiponen, syksy 2002 / kevät 2004
Ihan kiva oli YD mutta enemmän opettajia koska ajotunteja sai odotella useita viikkoja, Peiponen oli todella hyvä sinne menisin jos pitäisi valita nytten.
Matti YD:llä / Mauno (Antero) Peiposella
Hiljainen YD:llä, toisen vaiheen kävin Peiposella ja siellä oli kyllä parempi palvelu ja paremmat opettajat.
Eipä juuri tule mitään mieleen painuvaa.
20

Äänestä

Missä kävit autokoulun? ja milloin?
-Mäntyharjulla

Millainen koulu oli?
-Pieni ja rento mesta

Kuka sinua opetti?
-Ajo-ope

Millainen opettaja oli?
-Mukava, kärsivällinen, pätevä hommassaan

Oliko jotain mieleen painuvaa?
-Liikennesäännöt ja ajamisen taidot ;-)

Ikäsi?
-21v.

Äänestä

Lappajärvellä
Pieni ja pippurinen
Martti&Martti
Asiallinen
Aamukahvit Alajärven Nesteellä
25

Äänestä

Jylhän autokoulussa 2002.

Pieni ja kesällä todella kuuma.

Nainen.

Ope oli ymmärtäväinen ja perusteellinen. Asioita kerrattiin niin paljon kuin tarpeen.

Ajoharjoittelujen aikana kävimme mukavia keskusteluja muustakin kuin ajamisesta.

30v

Äänestä
  • Lohjalla, autokoulussa ja vähän aikaa sitten

    Aivan surkea

    opettaja osasi olla todella veemäinen, ajotunnilla jos ei kaikki menny täydellisesti niin huto tuli, muuten istuttiin siinä hiljaa lukuunottamatta oikealle, vasemmalle keskustelua..

    Opettajan ilme painu selvästi mieleen kun ajotuntien loppupäässä ajoin "puol vahingossa" punaista päin

    19

    Äänestä

1) Kävin Porvoon Seudun Auto-Opistolla vuoden 2002 syksyllä
2) Koulu oli pieni ja mukava, ihana paikka !
3) Autokoulun omistaja Erkki " Eki" Viitanen
4) Mukava, kärsivällinen ja rohkaiseva
5) Liukkaanrata, teoriakokeen ja inssin läpipääsyt
6) 19v

Äänestä
  • Joku Saatanan Veikko veti ,2:llä liikenneohjelmia jo -60 luvulla. Tais olla varatuomari.

    Äänestä

Jyväskylässä jossain ns. markkinajohtajalla olisko 2009 tai 2010. Eläkeläis "opettaja" Kari hiplasi reittä ja tissejä ajotunnilla. Paljo ajettiin hiljaisia maaseututeitä. Tosi hyvä , suosittelen kaikille : D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sonja kirjoitti:

Missä kävit autokoulun? ja milloin?
Millainen koulu oli?
Kuka sinua opetti?
Millainen opettaja oli?
Oliko jotain mieleen painuvaa?
Ikäsi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu