Adolf Hitler ja Timo Soini
Kaksi politiikkoa pitäneet vaalilupauksen
korpraali hups
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Varmaan vitun hienoo olla suuri voittajapuolue, kun ei osaa mitään voitollaan tehdä.
No, onneksi emme ole enää yhtä naiveja kuin 1930 olivat Saksassa.
Vain 13% suomalaisita meni pSS-miehen retkuun.
NINEL
Lukija on varmaan huomannut jo,
että olet yksi pahimmista suun pieksäjistä täällä!
TYPERÄ suunsoittaja vailla aivoja.
mitkähän sun arvosi ovat, kun puolustat arvojen päälle kusijaa. Suomalaiset ovat oikeasti poliittisesti tyhmiä, (jopa tutkimuksen kautta todettu) sillä suomalainen äänstäjä reagoi tunteellaan, ei selkeiden totuudenmukaisuuksien tai rationalisuuden kautta.
Soini ja persut osoittautuivat kansan pettureiksi. Soini jatkaa samaa vastuutonta lupausesiintymistään, kuten 3 viime vaaleissa. Missöä on taitettu eläke korjaus? missä on vastaus siihen ettei lähde EU.n joka oli suuri ongelma Soinille, missä on näiden vaalien voiton suuri jytky, eli Soinin kirkuma Olemme voittajia ja sen kansa tulee huomamaan!
bullshit. Kansa tuli huomaamaan kuinka Soini yhöä kiihtyväsä pyöröovessaan teutaroi kuin lahna, järveen unohtuneessa ongessa.
Veikkaanpa, että Kataisen kataluus kostautuu jo lähitulevaisuudessa. Kansalaiset suuttuu tosissaan, ja Perussuomalaisten kannatusluvut jatkaa nousuaan. Ensi vuonna persut valtaa kunnat kunnallisvaaleissa, ja seuraavat eduskuntavaalit kolme vuotta myöhemmin nostaa heidät Suomen suurimmaksi puolueeksi.
Jos Portugal-paketista olisi suosilla luovuttu, ja PS otettu hallitukseen mukaan, olisi tilanne saattanut olla toisin, ja persujen kannatus jumiutunut nykytasolle. Sitä saa mitä tilaa. Katainen tullaan muistamaan Kokoomukselle aiheuttamastaan katastrofista.
Ja persut nauraa paskaista naurua !