Euroopan unionin jäsenmaiden määritys ei perustu siihen, että ovatko ko, maat maantieteellisesti Eurooppaa vai ei. Hänen mielestään kysymys on enemmänkin ideologinen. Jos jokin maa on sellainen, että siellä vallitsee tasa-arvo ja ihmisoikeudet noudattavat yleista Eurooppalaista tasoa niin sellainen maa voi Jaakonsaaren mielestä kuulua Euroopanm Unioniin. Miten jollakin voi olla ajatus noin sekaisin? Mihin Eurooppa tavitsee noin ajattelevia parlamentaarikoita. Jaakonsaarella Euroopalla ei ole maantieteellisiä rajoja: Hän sanoi juuri näillä sanoilla tämän asian tänään telkkarissa ykkösellä eräässä Eurooppa ohjelmassa. Anneli Jäätteenmäki sentään todisti olevansa edes jotenkin järkevä ihminen. Hän kyseenalaisti koko Turkin eurooppalaisuuden maantieteellisesti sekä kulttuurin puolesta. Tosihan on se, että Turkki ei koskaan ole kuulunut Eurooppaan eikä tule koskaan kuulumaan. Ei maantieteellisesti eikä missään muussakaan mielessä. Turkki on Aasian maa ja sellaisena pysyköön. Tässä tietoa Aasiasta.
http://www.google.fi/url?sa=t&source=web&cd=1&ved=0CCEQFjAA&url=http://fi.wikipedia.org/wiki/Aasia&rct=j&q=aasia&ei=CiLNTdzkGYSa-wai3eClDA&usg=AFQjCNFiYSKDku3jH9xY1yFx0A1PfskWVg&cad=rja
Liisa Jaakonsaaren mielestä
9
92
Vastaukset
- Aita Ympärille
Israel ulos YK'sta ja Euroopasta.
- Käteisen tilipussi
Pohjois-Afrikan maistahan sossut toivovat lisäapua muutenkin niin vetävälle Euroopalle. Ja jos Käteinen päästetään auttamaan, niin kyllä Suomesta löytyy vielä roposia Afrikkaan saakka.
- Läski-Liisa
katsoo että kun puolueen puheenjohtaja pettää äänestäjät niin toisillakin on oikeus kusettaa minkä kerkiää. En ikinä enään äänestä sossuja kun valitsivat tommosen vitun tyhmän kanan sinne johtoon jolta ei mennyt edes kuukautta että pettäisi kaikki äänestäjänsä.
- kusipää lehmä se on
Jaakonsaari,. Oululainen entinen lestadiolainen voi vetää paskaisen vittunsa päähänsä.Ämmä on läskiperseineen niin saatanan rumakin,että siinä on enää turha käydä missään Kuivuus.fi sivuilla.
- sama mitä sanoo
Jaakonsaari on täys kukkahattu. Hänellä on varmaan kebabystäviä Turkissa ? tai hänen mahdollinen tytär on valinnut Turkkilaisen poikaystävän tms. Jotain sellaista siinä täytyy olla tai sitten on ihan vaan aivoistaan tuollainen sinisilmäinen.
Ei Jaakonsaaren höpinöitä voi tosissaan ottaa. - .
Ottomaanit ajatteli samoin islamista...
Eihän millään ole mitään rajoja, jos oikein kunnolla lähtee tosiasioita kiertelemään.
Kaikki on niin paljon helpompaa kun päätä ei vaivaa realismi. - 345345345345345
No on niitä muitakin nuijia koska joku sen on sinne äänestänyt. Yhtä nuijat akat tietty
- 中國
Minä olen jo 20 vuotta kannattanut Kiinaa EU:n jäseneksi.
- P-K rules
Pohjois-Koreakin vois liittyä jo heti ensi vuonna.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2574147Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2643387Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541765Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251623Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2961403Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?131906Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235850en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115806anna hänen mennä
Jos rakastat jotakuta, anna hänen mennä. Jos hän palaa, hän oli aina sinun. Jos ei, hän ei koskaan ollut. Tällaiseen rakkauteen tämä mies uskoo.54769