Kuinka kehtaavat yrittää hallitukseen murskaavan vaalitappion jälkeen, suorastaan halpamaista. Ja vielä yrittävät asetella jotakin säälittäviä ehtoja. Buahahahaha
MURSKATAPPIO vihreät halpamaisia
vihreä on ruskea
52239
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 52
Vanhimmat
On ne uskomattomia typeryksiä, herra jumala.
Meni sunnuntai aamu pilalle kun näin sinnemäen naaman klo 8 uutisissa.hyi vittu sentään.Ämmällä on joku lievä cp-vamma kun noi naaman pakkoliikkeet on niin pahat,.ja se vittumainen ääni..sekä typerät jutut. hyi saatana sentään,.toivottavasti kuolee pian johonkin tappavaan tautiin.
Jäisikö tuollaista kukaan edes kaipaamaan?
hih hih. saamme kaksi ministerin paikkaa vaa ´ankieliaseman ansiosta.
Thors jatkaa mamuministerinä ja Sinnemäki työministerinä.
Kokkareet taipuvat ydinvoimavaatimustemme alle ja SDP.....HÖÖÖHÖÖÖÖHÖÖÖ
tulee taas mukavaksi apupuolueeksi, kun kokoomus roudaa halpatyövoimaa maahan. SDP voi tapansa mukaan kusta äänestävää työmiestä silmään ja kekittyä homojen ja lesbojen asemaan toki rikkaiden verohelpotuksia unohtamatta..
JOTEN TURPA KIINNI KEPU/PERSUJUNTIT !!!
JA MAKSAKAA !!!!!!
Ei vihreät mihinkään hallitukseen pääse. Suomalaiset haluavat lisää ydinvoimaa ja paljon. Ydinvoima on luonnolle parasta.
Jaahas.
Hallituksessa nyt kuitenkin pitää olla enemmistö, joten vähän pakko ne on päästää kun persut lusmuilee oppositiossa.
Persut tulevat oppositiosta kun saavat EU tukiasiat haluamalleen radalle. Jos rahan lapiointi EU:n suuntaan jatkuu niin Persut pysyvät hallituksessa suoraselkäisiä kun ovat. Tosin onhan se uuttaa ettei joku puolue unohtanut vaalilupauksiaan vaan piti niistä kiinni audikyydeistä huolimatta
Mitä v..tun demokratiaa se on että hallitukseen menee puolueita jotka oli ennen vaaleja täysin erimieltä asioista..?? Sitten kun vaalit on pidetty niin yksi tulee ja sanelee että näin kun teette ja äänestätte jatkossa niin saatte olla vallassa ja rahahanat aukenee pankkitilillenne!!!
Eikös lisäydinvoimalle tullut jo luvat. Tietysti vihreät haluavat taas hallitukseen valvomaan, että heidän "myötäilemänsä" lisäydinvoiman rakentaminen pysyy aikataulussaan.
Yrittäähän hallitukseen hihhulipuolue kristillisetkin. Kuinka ne kehtaavatkin.
Kristilliset kieltää homoliitot ja adoptiot. (se niissä ainoa hyvä puoli)..Muutenhan Räsänen on hullu.
miten tuolla sinnemäellä voi olla noin ärsyttävä ääni?
helemapelti että se jurppii
Onkos se sinnetänne-ämmä, pthui saakeli sentään. YLEnannattaa iha oikeasti.
Vihreät(=viherpiiperöt) ovat ihan sinappipaskan väriset.
Onko viharikos vihata vihreitä? Jos on, olen rikollinen.
Miksi huoli ympäristön jatkuvasti huononevasta tilasta, ihmisen aiheuttamasta ilmastonmuutoksesta ja lasten tulevaisuudesta antaa syyn vihata jotain poliittista ryhmittymää?
Vihreitä ei ainakaan viime vaalikaudella kiinnostanut luonnonsuojelu, vaan keskittyivät köyhien köyhdyttämiseen. Lisäksi kannattivat kaikenlaisia 'isoveli valvoo'-lakeja.
Lex Nokia, Lex Karpela, mediamaksu, jätevesimaksut, sähkön hinnankorotus,...
Ydinvoiman jyrkka vastustaminen ei myöskään ole luonnonsuojelua. Jostain on energia saatava, jollei voimaloita niin sitten joudutaan rakentamaan vuotokset sekä tuhoamaan lisää soita turvetuotantoon. Ei Suomessa nykyiselläänkään ole enää paljoa muuta kuin talousmetsää, vihreiden takia ei pian ole sitä vähääkään luonnonvaraista luontoa jäljellä.
Ei liene viharikos, jos inhoat vaaleanvihreitä sekä tummanvihreitä yhtä paljon. Mutta jos esimerkiksi inhoat tummanvihreitä enemmän, ni sitte se kait on...
Yksi asia, homoadoptiot.
Vihreillä ei ole selkärankaa. Kuinka ne pysyy pystyssä? Luonnonlakien vastaista.
adoptoida vaikkapa ugandaan paikallisten leluiksi.
Heh, repesin, aika osuva.
"Olen itse sitä mieltä, että Vihreiden on mahdollista tehdä hallitusyhteistyötä ainoastaan, jos kasvatamme vaaleissa kannatusta ja painoarvomme on hallitusneuvotteluissa edellistä kertaa suurempi."
Näin totesi vihreiden puheenjohtaja Anni Sinnemäki ennen vaaleja puolueensa hallitukseen osallistumisesta. Mutta virheiden vallanhimo on suurempi kuin mikään lupaus tai päätös, jos hallituspaikkaan on mahdollisuus.
Mikä tulee kun vihreät ja kristilliset menee samaan hallitukseen? Vastaus: "Tuplahörhö".
Suomen poliittisen historian härskeintä ja alhaisinta toimintaa vihreiltä. Kehtaavat vielä vaatia ehtoja, vaikka jäivät luokalle ja istuvat luokan perällä.
Vihreässä on paskan tuoksu.
Onko tutkittu, kuinka paljon vihreissä on heteroita ja homoja? Kumpia on enemmän?
Kumpaan lasketaan biseksuaalit ja muut jotka eivät karsinoi itseään tuolla tavoin?
Laitetaan ne luokkaan "en tiedä mikä olen"
Kuvaa hyvin suomen tilannetta ja demokratiaa, että yksi suurimman vaalitappion saanut puolue pääsee esittelemään hallitukseen menolle tiukkoja ehtoja.
Ei voi kuin ihmetellä.
Viherpiiperöt voivat tunkea ydinpommin hanuriinsa.
Ne rakastaa kaikkea, mikä laitetaan anaaliin.
Tulos tai Ulos.
Ei kosketa vihreitä.
Siinpä vasta puolue ilman minkäänlaista moraalia=virheät. Mutta mitä muutakaan voi odottaa jos kerran kaikki homostelut ja muut pössyttelyt on heille normaalia. Ja niin lisää tukia vaan kaikille hipeille ja maahanmuuttajille jotka ei töitä koskaan edes yritä tehdä!
Vihreitä pidetään nykyään kansan keskuudessa luusereiden puolueena.
Moraaliton on myös se, joka hyväksyy vihreät edes neuvotteluihin.
Joskus olen kyllä ihmetellyt, että miksi noinkin fiksu mies, kuin Niinistö, ilkeää olla tuollaisessa porukassa.
Täytyy vihreillä olla tosi naivistinen ajatusmaailma, jos kuvittelevatten saavansa kokkelipuolueen jauhopäiden johtamassa nukkehallituksessa yhtään mitään sanansijaa omille "ehdoilleen"...
Pöllypäissä ajatusten terävyys tylsistyy.
Vihreät ovat todella vihreitä politiikan kentällä, sen huomaa.
kyllää
Pitääkö kukaan vihreistä suuhun paskantamisesta?
Vihreät kannustivat ruotsia finaalissa, ne on epäisänmaallisia!
Miksi yhtään vihreää ei ollut eilen leijonia juhlimassa?
Leijonat eivät syö ruohoa.
Haavisto puhui neitimäisesti eilen ja puolusteli vihreiden selkärangattomuutta.
Vihreä on ruskea ja ruskea on PASKAN väri.
Mä anta sulle, sä anta mulle. Pilu ja anal 5 ege.
Yhtyvätkö vihreät Tatu Vanhasen tutkimuksiin?
Polttaako vihreät hasista?
Kumpi on tärkeämpää vihreille, homojen adoptio vai luonnon puolustaminen? Miksi vihreät haluaa profiloitua homo puolueeksi?
Voisiko johtua homojen määrästä kyseisessä puolueessa?
Kukahan uhkailee perussuomalaisia?
Jos keskustakin vielä kehtaa lähteä hallitusta muodostamaan, on se todella häpeällistä.