Miten Ahvenanmaa täyttää nämä vaatimukset?

Tämä on tässä

Tämä on RKP rasismia.
Oikeusministeri Tuija Brax.

"On tehtävä yksiselitteisen selväksi, että rasistisia tekoja ei Suomessa suvaita", Brax sanoi Viestinnän keskusliiton seminaarissa torstaina.

Rikoslakiin tehdyt muutokset rasististen rikosten torjumiseksi astuvat voimaan kesäkuun alussa.

Rangaistavaksi on säädetty esimerkiksi vakaumukseen, seksuaaliseen suuntautumiseen ja vammaisuuteen kohdistuvat teot."

Brax ei puhu mitään syrjinnästä tai rasismista mikä kohdistuu jatkuvasti suomenkielisiin kansalaisiimme Ahvenanmaalla ja muissa suomenruotsalaisissa
kunnissa. Ollaanko nyt meillä menossa siihen mistä muualla maailmassa on
jo päästy pois eli kansalaisten törkeään häkittämiseen? Kohta Suomen vankilat ovatkin täpötäynnään toisiajattelivia kansalaisia kuten Kiinassa ja rikolliset valtaavat koko Suomen.

1

125

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sepe tässä

      Laillista ja suojeltua rasismia, miten se on mahdollista meillä sivistyneessä Suomessa?

      "Ahvenanmaan itsehallintolaki perustuu Euroopassa yleiseen enumeraatioperiaatteeseen. Laissa määritellään mikä on maakunnan ja vastaavasti mikä Suomen eduskunnan toimivalta säätää lakeja. Toimivallan jako on eksklusiivinen: asiasta, joka kuuluu maakunnan lainsäädäntövallan piiriin, valtakunnan viranomaiset eivät voi säännellä niin, että se sitoisi Ahvenanmaata. Näin ei ole kaikissa Euroopan autonomioissa."

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      179
      1682
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      107
      869
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      735
    4. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      207
      634
    5. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      133
      608
    6. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      90
      606
    7. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      48
      566
    8. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      50
      548
    9. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      536
    10. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      15
      520
    Aihe