sentään yli 100 miljardia vanhaa rahaa, Suomen antamat takaussitoumukset väliaikaiseen rahoitusvakausvälineeseen nousevat merkittävästi. Nyt Suomi on sitoutunut takaamaan kriisimaiden lainoja 7,9 miljardilla eurolla, mutta maanantaina pidettävässä euromaiden valtiovarainministereiden kokouksessa ne saatetaan yli kaksinkertaistaa 17,2 miljardiin.
Tätä Keskusta vastusti
7
<50
Vastaukset
- väärinkäsitys
Keskusta, Kiviniemen johdolla on vastustanut tukipakettia koko ajan.
- Vastusti
nostoa, Kiviniemi oli ensimmäisen tukipaketin takana ja moitti mm. SDP:tä epäisämallisuudesta kun nämä vastusti sitä, nyttemmihän SDP:n takki puörähti ja he kannattavatkin pakettia ja vieläpä korotusta.
: - !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vastusti kirjoitti:
nostoa, Kiviniemi oli ensimmäisen tukipaketin takana ja moitti mm. SDP:tä epäisämallisuudesta kun nämä vastusti sitä, nyttemmihän SDP:n takki puörähti ja he kannattavatkin pakettia ja vieläpä korotusta.
:Mutta Urpi Lisäsi siihen 10 miljardia. Sitä keskusta ei ole koskaan tukenut. Ei edes sitä 7 miljardia joka oli tulossa ennen vaaleja.
Noin vain 7 miljardia lisää siihen Urpin lisä 3 miljardia.
Kiviniemi sanoi vaalikanpanjassa että' Suomi Ei hyväksy lisävakuutta. Silloin alettiin jopa Saksalaislehtien juttuja että siitä on sovittu. Kiviniemi Ei sopinut lisävakuudesta, eikä sitä tukenut. - naulankantaa
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! kirjoitti:
Mutta Urpi Lisäsi siihen 10 miljardia. Sitä keskusta ei ole koskaan tukenut. Ei edes sitä 7 miljardia joka oli tulossa ennen vaaleja.
Noin vain 7 miljardia lisää siihen Urpin lisä 3 miljardia.
Kiviniemi sanoi vaalikanpanjassa että' Suomi Ei hyväksy lisävakuutta. Silloin alettiin jopa Saksalaislehtien juttuja että siitä on sovittu. Kiviniemi Ei sopinut lisävakuudesta, eikä sitä tukenut.juri näin se meni
- pelin pitäisi
viheltää poikki heti enne kuin nimet on sellaisissa papereissa joka upottaa koko laivan
- koko homma
kaatuu vielä
"SDP:n kansanedustaja Erkki Tuomioja pitää mahdollisena, että hallitustunnusteluissa joudutaan vielä katsomaan muitakin vaihtoehtoja kuin nyt esillä oleva viiden puolueen hallituspohja."
- Minkkimari tuki
Minkkimari tuki Käteisen apulaisena avokätistä suomalaisten rahojen jakoa EU:n pankkikriissä ja tuloksena talikkokomukkapuolue kutistui pienpuolueeksi ja ikuiseen opposition. Minki turkki on toki kääntynyt senjälkeen moneen kertaan eikä mielipiteistä ota selvää enää Erkkikään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee632142Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."51805Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2361298En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin71960Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä
Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.88950Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?
Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki21875Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50
Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?116782Onko se liikaa pyydetty
Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin39730- 19716
Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun
mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?93699