Meitä on johdettu julmasti harhaan Portugalin tukiasiassa. Ruotsin porvarihallitus EI TUE Potugalia, kaikki muistamme kuinka Ruotsin hallitusherrat pelotteli Suomea Soin äkkiväärästä EU politiikasta ,kuinkas nyt sitten näin kävi!?
Tekosyyksi kelpaa Ruotsin oleminen Euron ulkopuolella, mutta ruotsalaistenko sijoittajien rahoja me taas maksetaan, ei voi olla totta !
Petettiin koko Suomen kansaa julmasti, Jutta vedä äkkiä demarien tuki pois, ei ole enää mitään muuta keinoa jäljellä, tämä on tappio Suomelle ja suurvoitto Soinille !
Entäpä Rehn, oliko hän Ruotsin suursijoittajien asialla ?
RUOTSI REHN PORTUGAL
Pelottava Esimerkki
3
<50
Vastaukset
- Uskomatonta kaiketi
Järkyttävää !
- Ruotsi ketkuilee
Näin meitä pissittiin silmään !
- hyi helvetti
kirjoittelehan sinä tälle "soomi24" niin hyvä tulloo.....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m2895445- 705016
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest484126- 513830
- 413458
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo873107Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv692972- 382130
- 442071
UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?
Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami272068