Valtavan ennakkokohun ja voittopovailun jälkeen lässähti taas ihan ventiksi - nyt jopakirjaimellisesti - sija 21 ....
Suomi ja YLE säästivät jättipotin ,kun ei tarvi järjestää noita kekkereitä 2012.
Suomi ja YLE säästivät jättipotin ,kun ei tarvi järjestää noita kekkereitä 2012.
Vastaukset 6
Vanhimmat
VIISUT ON HOMOJEN HOMMAA !! Onneksi säästyi nekin rahat lähetettäväksi Kreikkaan ja Portugaliin.
Miten äänestys tapahtuu? Onko se puhelin äänestys jossa voi mennä naapurimaan verkkoon ja äänstää sitten omaa maata. Tässähän olisi selitys naapurimaan pisteisiin.
Ukrainan biisi olisi saanut voittaa. Ei miitään homoja muotivaatteissa esittämässä puoli-rappia, vaan kaunis ja hyvin laulava nainen esitti oikeasti hyvän sävellyksen (nykyaikana hyvän). Tyylikäskin oli, kuin ennenvanhaan, jolloin kisaa vielä käytiin parhaasta biisistä.
Paradise Oskar taisi olla vähän liian lapsellinen. Ainakin sanoitus.
Onko siellä jotain biisejäkin, minä luuluin että siellä äänestetään siitä kenellä on eniten naapurimaita.
Taisi tämä Suomen edustaja olla ennakkosuosikki vain Suomen mediassa, kuten niin moni muukin asia annetaan olla suosikkina vain rahastustarkoituksessa tai jonkun mollaamista varten. Unelmahötöllä ei pitkälle edetä.
Niin kauan kun Aasian laukkuryssät ja pirstottu Jugoslavia on mukana äänestämässä, niin turha toivo!