Nummelassa surkein kotipizza

rabbe1234

Olen ollut jo kauan kotipizzan vakioasiakas. Nummelan kotipizzastakin olen raahannut varmasti yli sata lättyä kotiin. Joka ikisellä kerralla palvelu on suolesta tai korkeintaan välttävää. Peruskommentti asiakkaalle on lähes aina "menee tosi kauan" ja se sanotaan todella vittuuntuneella naamalla. Anteeksi vaan hirveästi että olen teidän asiakkaanne. Sama ei tule enää toistumaan.

Eilen tuli taas äkäistä palautetta kun Nummelaan ajaessani päätin tilata pizzan puhelimitse. Aloitin puhelun sanomalla
"tulen hakemaan hetken päästä...."
Kommenttini keskeytettiin tylysti sanomalla
"ei hetken vaan pitkän ajan päästä"
Sitten selvisi että pitkä aika oli 20 minuuttia. Ei kuulosta minusta kauhean pitkältä. Sama suunsoitto jatkui tiskillä.

Tykkään kotipizzan mausta ja olen valmis maksamaan siitä reilusti ekstraa verrattuna karvakäsien hintoihin. Nyt alkaa olla mitta täynnä tätä touhua. Luulisi että pizzeriassa oltaisiin tyytyväisiä, kun riittää maksavia asiakkaita. Missään muussa kotipizzassa ei ole koskaan ollut kertaakaan noin surkeaa palvelua.

Kyse on muuten siitä citymarketin yhteydessä olevasta paikasta. Onko jollain suosituksia asiallisesta pizzeriasta nummelassa?

4

1673

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pööpöö

      Minä olen kerran yrittänyt Nummelan Kotipizzaa, mutta sama tyly kohtalo, joten pyysin anteeksi kun yritin häiritä heitä ja sen koommin en ole siellä käynyt.
      Jos itse voi hakea pizzan, niin Ismetissä on ylivoimaisesti parhaat pizzat.
      Jos pitää saada kotiin, niin Nummelan Kebab&pizza -lähetti erittäin ystävällinen.

    • se on se " johtaja "

      Kati Rusanen se kaikista vittumaisin aina. Olen myös nimittäin kokenut saman tasan KAKSI kertaa ja kolmatta ei tule! Ja molemmilla kerralla on vittuilijana / kiukkupussina ollut Kati Rusanen joka on IHME KYLLä voittanut vielä jotain vuoden kotipissa palkintojakin yms!

      Ei kyllä kykene ymmärtämään tämän henkilön käytöstä vaikka kuinka yrittäisi! ON vissiin pissa noussut päähän kun on voittanut jotain kotipissa palkintoja muutaman liikaa tai jotain!

      Toivoisinkin, että Kotipizza ottaisi asiaan kantaa ja seuraisi tämän henkilön ja putiikin työntekijöiden käytöstä Nummelassa. Esim. Lohjalla on kotipizzassa hyvä palvelu yleensä, varsinkin kauppakadulla, laurinkadulla taas on joku vanha harppu mutta sekin on ystävällisempi aina kun nummelan kotipissa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    • Rabbe1234

      Samaa mieltä juuri johtajan käytöksestä. Todella naurettavaa palvelua häneltä saa. Ei mulle tarvi hymyillä tai puhua kauniita kunhan osaisi edes normaalit käytöstavat. Kati voisi tosiaan lähteä lätkimään Nummelasta. Jättäisi paikan motivoituneelle yrittäjälle, jos homma ei kiinnosta. Nyt ei olla missään 70-luvun neuvostovenäjällä. En sentään ala pyytelemään anteeksi pizzeriassa tilaustani.

      Hain Ismetistä kebabpizzan ja palvelu oli riittävää ja pizzan kokokin aika ylivoimainen. Sinne suuntaan jatkossakin.

    • Anonyymi

      Palvelu hyvää, pitsat jne heikkolaatuisia, vähän täytteitä ja vähän syötävää. Ei välttmättä tule enää käytyä, tosin hinta oli yleistätasoa jossa muissapaikoissa oli pizzan pohjalla muutakin kin tomattia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna niin nättinä Amsterdamin Business Foorumilla

      Upeasti edustaa taas Suomea ulkomailla meidän kansainvälinen superstaramme. Miksei persuilla ole ketään siedettävän näk
      Maailman menoa
      263
      10653
    2. Stubb jo paljon tunnetumpi kuin kaikki persut yhteensä

      Nyt on aika ottaa mittaa tunnettavuudesta, herrat ja narrit! Joku tuolla toisessa ketjussa väitti, että "persujen rivimi
      Maailman menoa
      48
      9841
    3. Työeläkkeiden maksaminen on lopetettava

      Suomen talous on palkansaajien vuosikausia heikentyneen ostovoiman vuoksi niin kuralla, että palkkasumman jakamisessa ta
      Maailman menoa
      179
      8444
    4. Sofia Virran pahoinpitelyä puolustetaan netissä

      HS soitti Virran pahoinpitelyä puolustaneille https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011516353.html
      Maailman menoa
      304
      7898
    5. Purra tekee hyvää työtä, me suomalaiset haluamme että hän jatkaa myös

      seuraavan hallituksen valtiovarainministerinä. Kovina aikoina pitää olla kova.
      Maailman menoa
      193
      6735
    6. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      8
      6622
    7. Koska Minja Koskela ja Sofia Virta kääntyy islamiin?

      Sekä vihreät että vasurit selvästi pitävät islamista ja muslimeista, varsinkin naiset, joten voidaan olettaaa että nuo k
      Maailman menoa
      90
      6143
    8. Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro

      Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j
      Maailman menoa
      70
      5978
    9. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      30
      5819
    10. Stubb jo paljon tunnetumpi ja arvostetumpi maailmalla, kuin Marin koskaan

      Stubb tekee sitä työtä mitä pitää, hän ei koreile vaatteilla eikä ole baareissa räkäposkella kuten Marin. Marininhan pit
      Maailman menoa
      103
      5007
    Aihe