Toivotaan että Ruotsi voittaa jääkiekon maailmanmestaruuden, niin säästytään kaikenlaiselta turhalta juhlimiselta!
Kuvitelkaas jos Suomi voittaisi, niin mitä siitä seuraisi?
Turhanpäiväistä vouhotusta seuraavat pariviikkoa, kansanjuhla torilla, ym. paskaa.
Jääkiekkoa seurataan tosissaan muutamassa maassa, joten jääkiekko menestystä ei ole mitään syytä juhlia.
RUOTSI VOITTAA SUOMEN 4-2 ja Hyvä niin!
Ruotsi voittaa Suomen jääkiekossa!
22
137
Vastaukset
- 5-0
Toivotaan että noin käy!
- RuotsilEiMahdolisuta
Ruotsilla ei ole mitään mahdollisuutta hävitä suomelle, suomi tekee tarvittaessa maalit omiinsa ja auttaa siten Ruotsin voittoon.
- heh ..
Ruotsi voittaa Suomen!
hah, hah, hah, hah ... - RuotsilEiMahdolisuta
Muista mitä mä sanoin, lue sitten ottelun tulos lehdistä ja itkee vollota.
t. Björje, Ekenäs
- Turhuuden markkinat
Suomi ei kestä.
Ruotsi ei ryhdy lapioimaan kruunujaan Portugalille ja EUlle niin kuin Suomi. Eilen Ruotti hakkasi Suomen euroviisuissa selvästi. Jos Suomelle tulee kiekossakin turpaan Ruotsilta niin Suomi tai suomaliset voisivat jo lakata olemasta turhana ilmiönä maailmassa. - Ruotsi johdossa
Pian sen huomaatte, Ruotsi on heti alusta saakka selvässä johdossa..
Ruotsi-Suomi, 1 erä (9-0)... - &&&
Ruotsi ei ensinkään voita vaan Suomi voittaa, sekä mm että euroviisut. Ruotsi tulee molemmissa kakkoseksi.
- y7huji
Ikäväkseni joudun toteamaan, että Suomi voittaa kultaa. En haluaisi sitä, mutta omaan tuntemuksen, että Suomi voittaa. Pakko hyväksyä, jos kulta tulee, mutta en juhli sitä.
- Veikkausmun
Oma veikkaus ruotsin hyväksi 4-1
- LÄTKÄ+OOPPERA=2XPASK
Joku ennusti puhelimessa juuri ,että kun viisusija oli 21 ,niin Ruotsi voittaa 2-1
TOIVOTTAVASTI ,se olisi oikein näille mustan muovin palvojille !!!!!!!! - Ruotsi 5 Suomi 2
TOIVOTAAN ETTÄ RUOTSI VOITTAA SUOMEN SELVIN NUMEROIN, NIIN
EI OLE NÄILLÄ JÄÄKIEKON YSTÄVILLÄ AIHETTA SEN SUUREMPIIN JUHLIIN. - aina voittanut
Ruotsi on aina voittanut.
- sairaat riehuu
Näin tulee käymään mikä on helvetin hyvä juttu ,ihan sairasta touhua Suomessa sen lätkän potkimisen kanssa muutoinkin tyhmät idiootit nuijii toisiansa kaukalossa väkivalta on pääasia koko touhussa,koko porukka on psykiatrisen hoidon tarpeessa,jos nyt tyhjää päätä voi milläänlailla hoitaa. Ja Mertarannalle voisi lyödä paskaa suun täyteen ja sitte tikata kiinni.
- Kiekko boikottiin
Vastuullisina kansalaisina voisimme vaatia, ettei jääkiekkoa saa esittää tv:n kautta, jotteivat lapset altistuisi jääkiekon väkivaltaisille vaikutuksille.
- yhuji
Aivan! Ainakin K18 leimalla, että vanhemmat huomaavat varoa mitä näyttävät lapsilleen, ja esitysaika keskiyöhön tai mieluiten sinne klo 02-06.
- 20+5
ja jos Suomi jostain ihmeen tuurin kautta voittaa niin sheän tietää suunnattomia tappioita yrityksille kun 80% työntekijöistä on huomenna "sairaana" :P
- metall-leidi
Voi yritys parat! Ja ruotsalaisetko eivät muka juhlisi MM mestaruutta?
- dengliderijeejee
metall-leidi kirjoitti:
Voi yritys parat! Ja ruotsalaisetko eivät muka juhlisi MM mestaruutta?
öööh..no mitenkäs se ruotsin juhliminen meihin vaikuttaa, ei mitenkään, juhlikoot vaikka pari kuukautta putkeen! Minusta tosin aivan sama kumpi voittaa mutta on tuossa edellisen kaverin postaukssa vinha perä, voitto tuo aikamoista rahanmenoa taas Suomelle!
- metall-leidi
Mitä pahaa siinä on jos tulee maailmanmestaruus Suomeen?Mitä pahaa siinä on jos suomalaiset juhlivat?
Pitäisikö elämän olla aina niin ankeaa ettei mihinkään hauskanpitoon olisi suomalaisilla oikeutusta? - loput komut kuoppaan
Tiedonantajan Susi'lauma SOTII JATKUVASTI Suomalaisia vastaan!!!!
Sehän tietää loppujenkin äänestäjien "takinkääntöä"!!!! - Toivottavasti
Toivottavasti Ruotsi voittaa selvästi, 10-0, jotta loppuvat turhat höpötykset.
- Suomi Fani
Ruotsi ei voi voittaa Suomea, koska Venäjä on paljon parempi, kuin Ruotsi ja Suomi on voittanut jo kaksi kertaa Venäjän!
Tuliko tämä nyt selväksi?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse564264SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo2914144Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1663666Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky933553Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä923136Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit312477Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv361885Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575681783Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.161763- 371690