IS väittää Aftonbladetissa että ruotsalaiset uhoavat voiton suomesta olevan lastenleikkiä ja kuvassa leijona imisi tuttia!
http://www.iltasanomat.fi/mmkiekko/ruotsi-uhoaa-finaalista-tulee-lastenleikkia/art-1288389198348.html
Tuollaista artikkelia ei Aftonbladetista löydy!
http://www.aftonbladet.se/sportbladet/
Iltasonamat keksii juttuja!
14
265
Vastaukset
- Paintshoppausta
> kuvassa leijona imisi tuttia!
..
> Tuollaista artikkelia ei Aftonbladetista löydy!
Jos löytys, niin sit pitäs tehä äkkiä nettiin sellainen kuva jossa mustelmainen keltainen kruunupää imee jellonan moloa.- Sääli on sairautta
"Jos löytys, niin sit pitäs tehä äkkiä nettiin sellainen kuva jossa mustelmainen keltainen kruunupää imee jellonan moloa. "
Ei tota kuvaa nyt kyllä kehtaa laittaa peliin. Mua alkaa jo käydä sääliksi koko Ruotsin valtio!!
Lukema 6-1 on niin hävettävän huono, että sitä häpeää jo aitan seipäätkin. - 6-1
no se olikin expressenissä.
- !!!
KAIKKEA EI LÖYDY NETISTÄ! Eikö teini ole kuullut sellaisesta sanasta kuin PAPERILEHTI? Kuvat olivat PAPERILEHDESSÄ, katso itse:
http://www.mtv3.fi/urheilu/mmjaakiekko2011/uutiset.shtml/2011/05/1329917/ruotsalaislehti-noyrtyi-tutti-leijona-pureskeli-nyt-kolmea-kruunua - Oletpa tyhmä :-)))
Sääli on sairautta kirjoitti:
"Jos löytys, niin sit pitäs tehä äkkiä nettiin sellainen kuva jossa mustelmainen keltainen kruunupää imee jellonan moloa. "
Ei tota kuvaa nyt kyllä kehtaa laittaa peliin. Mua alkaa jo käydä sääliksi koko Ruotsin valtio!!
Lukema 6-1 on niin hävettävän huono, että sitä häpeää jo aitan seipäätkin.Ruotsin valtiolla ei ole mitään tekemistä, jääkiekkojoukkueen tappioon. Muista se idiootti-narkki!
- ldfhj
Ihmettelinkin miksi IS:n jutussa ei ollut linkkiä, aika halpamaista journalismia.
- Voi teitä
Urpoja! Ei voi käsittää, miten jotkut kuvittelevat kaiken löytyvän internetistä, vaikka paperillekin vielä painetaan sanomalehtiä, eikä niissä ole kaikkea samaa sisältöä kuin nettilehdissä!
http://www.mtv3.fi/urheilu/mmjaakiekko2011/uutiset.shtml/2011/05/1329917/ruotsalaislehti-noyrtyi-tutti-leijona-pureskeli-nyt-kolmea-kruunua
- .:
Nyt pukkaa kuitenkin itkua; http://hockey.expressen.se/
Menkäähän onnittelemaan hopeasta. Se on kohteliasta. - Aftonbla anteekspyyn
>IS väittää Aftonbladetissa että ruotsalaiset uhoavat voiton suomesta
>olevan lastenleikkiä ja kuvassa leijona imisi tuttia!
Kyllä nyt täytyy ihan naapurikohteliaisuudesta pikkaisen nostaa hattua jo Svedujen Aftobnbladetillekin.
http://www.mtv3.fi/urheilu/mmjaakiekko2011/uutiset.shtml/2011/05/1329917/ruotsalaislehti-noyrtyi-tutti-leijona-pureskeli-nyt-kolmea-kruunua
Eilisen tutin imemiskuvan sijaan Aftonbladet on muuttanut Leijona-kuvansa sellaiseksi jossa ärtsy Suomen Leijona mutustelee Tre Kronorin kappaleita aivan murusiksi.
Hei vaan Sverige. Ensi keväänä nähdään taas. - roskalehtiäääliöille
Iltasanomat voisi muutenkin vetää pikkuhiljaa vastuuseen jollakin tavalla näistä idiootti-kirjoittelusta mitä se harrastaa.
En löytänyt muuta kuin sen missä leijona järsii kolmea kruunua. Ruotsalaisilla on kieltämättä rehdimpi ja aikuismaisempi urheiluhenki.
He myös aidosti kehuvat ja ylistävät leijonajoukkuetta.- joo joo
"Ruotsalaisilla on kieltämättä rehdimpi ja aikuisempi urheiluhenki " enpä menisi sanomaan ihan noinkaan !
- Hahhaaaaa!
Kusen nieluusi !
- luettu on
Ruotsin iltapäivälehdissä on todettu viimeaikoina olevan aika höppänää porukkaa. Munaavat viikottain itseään vain. Ja se havainto on nähty molemmin puolin lahtea tavallisen järkikansan keskuudessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021072- 64891
- 65829
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658