Siihen kunnes Israelin valtio on itsenäisyydeltään seitsemänkymmenvuotinen ja seitsemänkymmentä vuotta on merkittävä vuosimäärä.
Tänään on kuudeskymmeneskolmas itsenäisyyspäivä ja musliminaapurit riehuvat sen kunniaksi ja ja aikapaljon mellakoijia kuolee.
Tuo edellinen on täyttä realismia. Sitten se oudompi osuus:
Heräsin yöllä outoon uneen. Kello oli viitisenkymmentä minuuttia tätä vuorokautta. Unessani oli ukonilma ja välähdykset ja järinä lähestyivät ja suuria sadepisaroita ropsahteli maahan. Olin sateensuojassa, mistä en nähnyt salamaniskuja, vaan ainoastaan välähdykset.
Viimeinen salama oli outo. Välähdys tuntui jatkuvan ja jatkuvan ja jyrinä oli aivan jatkuvaa repivää räsähdystä, vähän kuin oikeassakin ukonilmassa, kun salama iskee aivan lähelle. Lisäksi salaman sähkökenttä tuntui fyysisesti hyvin ahdistavana, mihin heräsin.
Enää seitsemän vuotta...
4
151
Vastaukset
- Veli hopea
70 vuotta on tietynlainen kulminaatiopiste tämän maailmallisen
Israelin historiassa.
Jos 63 vuotta sitten viikuna puu todella puhkesi lehteen ,se tuottaa
tervettä hedelmää edelleen, vaikkakin vaikeuksien ja kärsimysten
kautta.
Jos se oli maailmallinen järjestely tietyiltä maailmallisilta valloilta
ja voimilta, muutos tapahtuu 7 vuoden sisällä.
70 vuotta on Raamatullisesti tietty aika tietyille yhteiskunta muutosten
ajoille.
Ne kaatuvat maailmalliseen jatkuvan muutoksen alaisuuteen ja
tiettyjen tahojen etujensa hyödyntämiseen.
Henki valmistelee jokaisen omansa tuleviin rajuilmoihin ja luonnon
mullistuksiin etukäteen ilmoittamalla niille, jotka kuuluvat Herralle.- KTS (Ei kirj.)
No tää hedelmä ei todellakaan oo ollu tervettä.
- -
Tylsää numeroilla kikkailua ja ohutta yläpilveä. Ei ihme että uskontonne kuolee.
- Ihana Fantasti
Numerot todistavat Raamatun totuuden ja Jumalan toiminnan historiassa. Meteorologille ohut yläpilvi ennakoi usein lähestyvää matalapainetta ja myrskyjä (mahdollisesti). Uskontomme voi paremmin kuin koskaan ja on erittäin elinvoimainen nelitonninen (alkaen Aabrahamista).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1321226
- 55762
Huonoja uutisia-nyt lähtee höyrylaivat
https://www.ita-savo.fi/ Konkurssiin meni tämäkin yritys. Raja kiinni ja venäläiset turistit puuttuvat. Täällä menee pe36656Ei näytä hyvältä
Kyllä nyt Ähtäriä viedään vesikelkalla. Neuvotteliat untuvikkoja kaikki. Mikko tietty tapansa mukaan loikki puheenjohtaj39566- 73536
Älä itke rakas.
Tunnen sun kyyneleet silmissäni. Kaikki tulee menemään hyvin. Loppu häämöttää jo...49520Jos vielä toivot...mies...
Saisinpa jonkun merkin sinulta, jos vielä odotat 📝➡️📱 Rohkeus on mennyt jos seurustelet vaikka nykyisin. En halua häi48512- 32510
Dina on valittu virkaan Rovaniemelle
Kemijärven kaupunginjohtaja on pyrkinyt pois Kemijärveltä ja näyttää että näin tulee käymään.27488- 42485