Nythän tässä vasta

viduiks meni

hauskasti kävi. Demarit perkeleet käänsi takkinsa ja saivat sillä aikaan sen, että persut ei mene hallitukseen. No eihän demarit muullalailla osaa toimiakaan ja pitihän siinä sivussa vähän nuolaista kokoomuksen peppua. Nyt hallitusta aletaan nähtävästi muodostamaan kokoomuksen, demareiden, rkpn ja vihreiden voimalla. Ei vieläkään taideta saada noita kahta viimeistä pois hallituksesta. Se taas tietää sitä että rahanjako ulkomaille senkun jatkuu, löperö pakolaispolitiikka voimistuu entisestään, varsinkin jos siitä saatanan vanhasta hometöyhdöstä tehdään taas maahanmuuttoministeri. Somalilaumat odottelee jo kärsimättöminä Finnairin siirtolentoja, joilla pääsee rokottamaan hölmölandian sossua oikein kunnolla. Taitaa tulla tästäkin alkavasta nelivuotiskaudesta samanlaista paskaa kun on tähänkin saakka nähty.

4

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • demut esti

      Demarit takinkäännöllä esti sen muutoksen millä sai ääniä!
      Voi Jutan maireaa naamaa Jykän kainalossa!

    • tv... PS äänestäjä

      Niin hauska kirjoitus että räjähdin nauruun. Lisää tälläisiä. :D

    • takit ja napit

      No lisää takinkääntäjiä. Arhinmäki menossa demarien avuksi hallitukseen. HAHAHAAAAA.... UUUUUUUUHHHHH Onko kenties muita takinkääntäjiä enää ollenkaan.

      • kaikki tukijat?

        Kaikki jotka vastusti Portugalin tukipakettia kääntänyt rotsinsa. Paitsi persut.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      108
      4711
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3443
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2400
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      49
      1524
    5. Minulla on käsitys

      Ettet ole kovin se k s uaalinen ihminen.
      Ikävä
      36
      1423
    6. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      38
      1246
    7. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      14
      1162
    8. 164
      1050
    9. On varmaan turn off

      Mutta olen tosi kokematon.
      Ikävä
      27
      1048
    10. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      954
    Aihe