paidat aamu tv:ssä. Ei löytynyt Bonnerin televisiossa SUOMI jääkiekko paitaa, vaan kumpikin toimittaja ylpeili FINLAND (vieras kieli) paidassa.
Pisti silmään mtv3 toimittajien
6
139
Vastaukset
- Huom.
Finland tarkoittaa paidassa englantia, kuten muidenkin maiden paidoissa.
Jos joku hölmä suru haluaa sen tarkoittavan ruotsia, niin se on hänen ongelmansa. - 1+11
Olisi kyllä pitänyt järjestää suomenkielinen paita molemmille. Finland sana on sekä ruotsia että englantia.
- tori ruotsitettu
Yritin kerran etsiä suomenkielistä lahjaa ulkomaalaiselle Kauppatorilta.
Olipa vaikeaa. Ei löytynyt muuta Suomi nimellä kuin valkoinen ruma T paita.
- samma på finska
Perkele!
- Pitäs nuijankin taju
Mitä jos laitettas FINNLAND? Ja alapuolelle
VODKA OF FINLAND
- holvihanti
MTV3 on ruotsin omistuksessa joten hehän joutuvat noudattamaan isännän ääntä.
Kenen leipää syöt sen lauluja laulat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614458KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1543325Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?582637Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492574- 1202399
- 241903
- 241711
- 301636
- 1721579
- 371285