Expressinin hörhöt

Väittivät, että Haaparanta/Torniossa oli rajakahakka. Expressen suoltaa kyllä yhtä paskaa on kyse sitten Perussuomalaisista tai jääkiekosta. Ovatkohan he huumepilvessä siellä ?



http://www.pohjolansanomat.fi/cs/Satellite/PS-Uutiset/1194679103401/artikkeli/liput liehuivat ja torvet soivat haaparannalla.html
480
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Suomen lippuja oli kuulemma käväisty vetämässä useampaankin lipputankoon Haparandan puolelle.

Sehän otti sveduja pattiin, kun ne alkoi hiffaamaan että tsätä se nyt alkaa, vanhat suomalaisten asuinalueet otetaan takasin. Pohjoisesta eteläänpäin edeten.

Äänestä

Miksi lappalaiset menivät riehimaan Haaparannan puolelle?

Lappilaiset on villi-ihmisiä, joita ei kaivata tänne Helsinkiin, enempää kuin somaleitakaan.

Äänestä
  • >Lappilaiset on villi-ihmisiä, joita ei kaivata tänne Helsinkiin, enempää
    >kuin somaleitakaan.

    Elähän sinä Etelän vetelä siellä läpätä. Meillä on jo 12 bussia tulossa teille kylään sinne Kalasatamaan.

    Pidetään viikko kesälomaa ja kerätään Espalta kuksakippoihin rahaa. Leukut on terävinä, jos neuvotteleen isommin tarvii alkaa etelän pa....jien kanssa.

    Ruottin puolelle etenee toenen porukka etelää kohtin sieläkin.

    Äänestä

Näytit typeryytesi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Voi ihmetellä kirjoitti:

Väittivät, että Haaparanta/Torniossa oli rajakahakka. Expressen suoltaa kyllä yhtä paskaa on kyse sitten Perussuomalaisista tai jääkiekosta. Ovatkohan he huumepilvessä siellä ?



http://www.pohjolansanomat.fi/cs/Satellite/PS-Uutiset/1194679103401/artikkeli/liput liehuivat ja torvet soivat haaparannalla.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu