Tulin just töistä kottiin.

eerovokkinenla.

Tossa lähellä keskustaa ykx kaveri tervehti muo saksaksi ja huikkas et onks mulla kaks kolikkoo. No olihan mulla ja ,...vielä annoinkin. Muistin aamulla lähteissäin et laitoin tonne povitaskuun kolme Suomen markkaa ja nyt pihkura vie niin toi saksalainen kaveri sai mun markat, mummonmarkat. Kuis olinkin jättänyt vanhat markat taskuuni. Ajattelin kyllä laittaa ne tonne säästöpossuun, mutta unohdin sen homman. Noh,..ei hätiä mitiä, sillä olihan mulla keittiön kaapissa kaks euroo. Juoksin kiireesti samaan paikkaa, jossa ton tyypin tapasin. Ou notsiis, ei ollutkaan enää tyyppiä tossa keskustassa. Mutta hei mä lähin äkkii taksilla ajeleen ympäriinsä, ja haettiin tyyppii, mutta ei löytynyt.

Noh,...antaa olla maksoihan se hakeminen ja ajelu, mutta,....

0

125

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

        Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
        Maailman menoa
        73
        4527
      2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

        Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
        Maailman menoa
        105
        3769
      3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

        Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
        Maailman menoa
        142
        3463
      4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

        Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
        Maailman menoa
        37
        1970
      5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

        Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
        Maailman menoa
        69
        1921
      6. Mitä on tullut

        Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
        Haapavesi
        89
        1219
      7. Harmi nainen kun

        olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
        Ikävä
        118
        1035
      8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

        Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
        Vantaa
        127
        944
      9. Minne pyydän sut?

        Jotta saan nähdä 🤨
        Ikävä
        55
        925
      10. Mikä homma?

        https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
        Saarijärvi
        25
        837
      Aihe