Oli KAUHEAA havaita miten PALJON 95E10 nostaa kulutusta...maantielenkillä jossa oli moottoritietä 100km ja 200km normaalia maantietä suuntaansa, keskikulutus oli KOKONAISET 5.6 LITRAA SATASELLE. EI HELVETTI, MITEN LOMPAKKO KESTÄÄ TÄMÄN! :D BENSAA KULUI SIIS MELKEIN PUOLI DESIÄ ENEMMÄN SATASELLE KUN VERTAA 95E5 BENSAAN!! ON SE KAUHEAA RIISTOA TUO 95E10!!!
Kylläpä 95E10 lisää kulutusta!!!
6
233
Vastaukset
- infoarvonolla
niin,suurimman kulutuksen per tankki on tullu mulla 98e5 bensal.Toki sattu motari ajo vastatuules parisataa kilsaa,ja tietty 127 navin mukaan vakkari pääl.
- diesel? .
En nyt viitsi puuttua testisi tieteellisiin puutteisiin, mutta ilmeisesti olet tankannut VTT:n mittarista, kun kulutus muuttui energiasisältöä vähemmän. Vai onko sulla diesel-auto?
Omassa autossa kulutus oli vanhalla bensalla 8,6 ja tällä uudella se oli 9,4. 98:lla se menee samaan 8,6 litraan kuten vahalla bensalla, joten sillä ajan.- ...
Jos luukussa lukee että 95 only, niin sinne ei silloin tankata mitään 98:ia. Eikä etenkään dieseliä. Noissa vanhoissa louskuissa, niinkuin sinulla ilmeisesti, ei kannata käyttää 95E10 ollenkaan. Se on valtiovallan kiitos siitä että ajat ajasta jälkeenjääneellä koslalla. Moderni auto kulkee 95E10:llä käytännössä saman kun 95E5:llä, tämän olen nyt ihan itsekin todennut.
- toinen köröttelijä
... kirjoitti:
Jos luukussa lukee että 95 only, niin sinne ei silloin tankata mitään 98:ia. Eikä etenkään dieseliä. Noissa vanhoissa louskuissa, niinkuin sinulla ilmeisesti, ei kannata käyttää 95E10 ollenkaan. Se on valtiovallan kiitos siitä että ajat ajasta jälkeenjääneellä koslalla. Moderni auto kulkee 95E10:llä käytännössä saman kun 95E5:llä, tämän olen nyt ihan itsekin todennut.
moderni auto kulkee sähköllä. se on vaan duunarin mahdoton ostaa, omistaa, käyttää verotuksellisista syistä. että riittää sitä kiitosta tuollakin saralla.
no jatketaan ajeluita traktorila. - 1,7
"En nyt viitsi puuttua testisi tieteellisiin puutteisiin, mutta ilmeisesti olet tankannut VTT:n mittarista, kun kulutus muuttui energiasisältöä vähemmän. Vai onko sulla diesel-auto?"
Eiköhän tuo "energiaperiaatteesi" sisällä myös sen, että kulutus ei voi nousta energiaeroa enemmän.
- paskaa mehua
itse en todellakaan tankkaa tuota paskaa vaan haen polttoaineet rajan toiselta puolen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874048Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella242901No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452310- 341311
- 10899
- 131875
- 6864
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12811Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124756- 11750