Timo "rikon lakia, kun ei rankaista" Kalli luopuu
13
94
Vastaukset
- sastamalakasasta
Ihan kuin itseään johtaisi.
Pieni ryhmä, jota kuka hyvänsä johtaa vasemmalla kädellä. - Kukkakaalikorva
Olisikohan Kalli menestynyt painijana paremmin kuin poliitikkona?
- Klooneja riittää ja
Onneksi paavo väyrynen tippui eduskunnasta. mutta harmi ku paavon klooni timo kalli jäi vielä?? on saman oloisia hepparoita molemmat. ulkonäkö.pituus.ääni.
- Antti Rantakankaalla
on yhtä terävä kate ja kovat nyrkit(?) kuin Kallilla. Eiköhän eduskuntaryhmä pysy kurissa hänen komennossaan.
- ??+
Vaatiikohan Juntti Rantakangas kepulle paikkaa puhemiehistössä?
- Jussien suosikki
??+ kirjoitti:
Vaatiikohan Juntti Rantakangas kepulle paikkaa puhemiehistössä?
Ainakin se vaatii kepua hallitukseen.
http://www.pohjalainen.fi/uutiset/maakunta/antti-rantakangas-haluaa-keskustan-hallitukseen-1.1006464 - Antti parka
Jussien suosikki kirjoitti:
Ainakin se vaatii kepua hallitukseen.
http://www.pohjalainen.fi/uutiset/maakunta/antti-rantakangas-haluaa-keskustan-hallitukseen-1.1006464Millaisia on "vastuulliset äänestäjät", joista maratoonari Rantakangas puhuu? Onko ne sellaisia, joiden ääni painaa jotenkin enemmän kuin niiden äänestäjien, jotka ei ole Rantakankaalle esittänyt toiveita, että vaalien suurin häviäjä olisi yksi hallituspuolue?
- Kepusanakikkailua
Antti parka kirjoitti:
Millaisia on "vastuulliset äänestäjät", joista maratoonari Rantakangas puhuu? Onko ne sellaisia, joiden ääni painaa jotenkin enemmän kuin niiden äänestäjien, jotka ei ole Rantakankaalle esittänyt toiveita, että vaalien suurin häviäjä olisi yksi hallituspuolue?
Millainen sitten on vastuuton äänestäjä?
- Kepu on hajallaan
Antti parka kirjoitti:
Millaisia on "vastuulliset äänestäjät", joista maratoonari Rantakangas puhuu? Onko ne sellaisia, joiden ääni painaa jotenkin enemmän kuin niiden äänestäjien, jotka ei ole Rantakankaalle esittänyt toiveita, että vaalien suurin häviäjä olisi yksi hallituspuolue?
Tuskin joku Rantakangas päättää kepun hallitukseen menosta. Onpahan vain yhtenä juntturana kepun sisäisessä oppositiossa.
- Ihanaa keskustalaise
??+ kirjoitti:
Vaatiikohan Juntti Rantakangas kepulle paikkaa puhemiehistössä?
Paikka pitäisi saada väliaikaiselta puhemies Ben Zyskowicziltä.
- ilmarinen,
Paula Lehtomäen olisi otettava vastuu vaalitapposta ja pyrittävä eduskuntaryhmän johtoon.Lehtomäki voi ottaa pari prosenttia vaalitappiosta kontolleen.
- Ihanaa keskustalaise
On aivan myönteistä, että Timo Kalli panee lusikkansa seinänrakoon.
- tosi kurjasti
Ei mene ei, kepulla menee tosi surkeasti.
Eikä eilen, kun tuon kirjoitit vielä edes
tiedetty että kepun kannatus on entises-
täänkin romahtanut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 303908
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle131869Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom631334Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise951276Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.671146Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A5991- 47921
Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti356878Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥26861En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?39861