Sanomalehti KeskiSuomalainen ja seitsemän muuta maakunta lehteä ovat teettäneet kyselyn puolueiden kannatuksesta ja se julkaistaan huomenna keskiviikkona.
Kukin voi arvailla kuka saa ja ketkä kannetaan pois poliittiselta näyttämöltä.
Vielä ehtii kääntää takkia ja aloittaa uuden elämän PerusSuomalaisena. T: Kadunlakaisija.
Veret seisauttavat gallup-luvut
16
160
Vastaukset
- KOIRAN NUSSIJA!
- Okko Kamu
Nimimerkkisi harvinaista kyllä osuu aina naulan kantaan. T: Kadunlakaisija.
- Mistä kymysys?
Okko Kamu kirjoitti:
Nimimerkkisi harvinaista kyllä osuu aina naulan kantaan. T: Kadunlakaisija.
Mikä gallup??
http://zoosextv.com/tube.php?video=5077312038
Tarkenna hiukan - Tove Janson
Mistä kymysys? kirjoitti:
Mikä gallup??
http://zoosextv.com/tube.php?video=5077312038
Tarkenna hiukanJospa kyselisit sitä sinulle niin rakkailta Mustiltasi taas. T: Kadunlakaisija.
- ÖHÖ ÖHÖ ÖHÖ
Mistä kymysys? kirjoitti:
Mikä gallup??
http://zoosextv.com/tube.php?video=5077312038
Tarkenna hiukanSÄÄ OOT SE SEPPO MYLIS JOO KYLL SÄÄ SE OOT
- Kääntötakkivarasto
on Kataisen hallussa! Niitä riittänee kunnallisvaalien yli, koska Kataisen hallitus kaatuu sen jälkeen välikysymyksiin!
- Asterix Portugalissa
Niin ja koko hävijäjistä koottava hallitus voitaisiin pukea värikkäisiin ruudullisiin pellen takkeihin, jonka rintataskuista sojottavista kukista sumutetaan kusta äänestäjien silmiin.
Tällainen nääs keventää hyvinvointivaltiossa käytäviä raskaita neuvotteluja. T: Kadunlakaisija. - eeeehe he
Asterix Portugalissa kirjoitti:
Niin ja koko hävijäjistä koottava hallitus voitaisiin pukea värikkäisiin ruudullisiin pellen takkeihin, jonka rintataskuista sojottavista kukista sumutetaan kusta äänestäjien silmiin.
Tällainen nääs keventää hyvinvointivaltiossa käytäviä raskaita neuvotteluja. T: Kadunlakaisija.Kannatetaan ! Ja torkkupeitto hartioille :D
- PerSut suurin
puolue Suomessa, mutta mitä se auttaa kun takinkääntäjät menevät hallitukseen.
Nooh, tulee lyhytaikainen hallitus.- taapelinmäen topi
juu ja arhinmäen paavokin kiinnitettiin tukipaketin peräpainoksi, jotta päälukua saatiin kasvatettua. kuten jo sodassa opittiin niin yksi rehellinen soini vastaa kymmentä kyssää.
- GalluppiValetta
Tietysti tuo kysely tehtiin perussuomalaisten kannattajille tarkoitushakuisesti, mutta todellisuudessa yhä useammat näkevät ja fiksuimmat ymmärtävät, että keskustan harjoittama politiikka on ainoa oikea tässä tilanteessa, joten keskustan kannatuksen kasvamisessa ei ole mitään ihmeteltävää.
- 24
Nämä gallupit kyllä tiedetään.. siihen pitää lisätä 10 prossaa persuille, niin ollaan lähempänä oikeaa lukua.
- MUISTA,
että Taloustutkimus on Kokoomuksen kansanedustaja Eero Lehden firma, joten se ei ole poliittisesti puolueeton. Älä luota Taloustutkimukseen!
- paavo tuhero
voisikohan nyt olla käynnissä sellainen peli, jossa marginaalipuolueet yrittävät koota hallitusta ylivoimaista Perussuomalaisuutta vastaan?
kok = kataisen oma konklaavi, sdp = sössittiin demokratia pahasti, vas = voimmehan antaa sanamme, rkp = raiskaamme kaikki pärkkele, vih = vihaamme isänmaallisia heteroita ja kd = kaikille dullaa.
- "mummeli;;
Ihmettelen miten tämmöinen koalitio voi tehdä mitään järjellisiä päätöksiä, vai seko onkin tämän kokoonpanon ainoa päätös, estää päätökset.
Enpä korjaakkaan tuota kirj. virhettä. - nigger jonas
Näin katkeran lopun aikoina. Joukko maata kiertelevää joutoväkeä päätti käyttää sanaa demokratia hyväkseen ja aloittaa sen suojista maan hallitseminen.
Ihminen on nykyisin sivistynyt, mutta joskus ennen moinen toiminta olisi johtanut vääjämättä veren vuodatukseen. T: Kadunlakaisija.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2614178Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2643408Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541777Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251634Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2961413Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?132919Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235853en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115817Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe17780