Olipa karmeaa kuultavaa, ettei Viitasaaren seurakunnalla ollut aikaa odottaa hakkuiden kanssa lintujen pesimäajan päättymiseen. Huonot jäät riittivät kyllä hakkuiden siirtämiseen , mutta elämä itse ja uudelleen syntyminen saivat väistyä taloudellisten etujen tieltä. Kysymys on kuitenkin vain muutamasta viikosta. Eipä soi kunniaksi luojan lintujen laulu Viitasaarella. Mihin tällaista seurakuntaa tarvitaan, jossa elämää ei arvosteta. Minä en ainakaan tarvitse.
Viitasaaren srk:ssa soi pirun kunniaksi
Soi kunniaksi luojan
1
186
Vastaukset
- rtkk
Erhetykset kuka ymmärtää!?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522165
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3381376Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.941325- 1571208
- 681041
- 35968
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31919Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59888Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta26842Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46829