Muut puolueet yrittivät nakerrella kannatuksen reunoista kun PS:läiset päättivät mennä oppositioon mutta yllättäen rehelliset poliitikot olivatkin kansan mieleen ja Perussuomalaiset ovatkin nyt suosituin puolue!
Perussuomalaisten avulla Suomeen voi tulla ensimmäistä kertaa hampaallinen oppositio sillä Perussuomalaisista on noussut jo nyt ilmiö jollaista Suomessa ei ole koskaan nähty. Kaikkien katseet on Perussuomalaisissa niin kiinteästi että jos joku Persujen leirissä pieraisee niin muut puolueet kokoontuvat välittömästi esittämään kannanottojaan tuoksusta.
Kertoo jotain puolueen vaikutusvallasta kun muut puolueet keskittävät politiikkansa Persujen tekemisiin ja sanomisiin reagoimiseen.
PS-vaikutus valtaisin-
puolue....
1
<50
Vastaukset
- ***
Totta! Poliittinen elämä Suomessa pyörii periaatteessa jo Perussuomalaisten ympärillä. PS on keskus, muut puolueet on reunoilla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2271628- 1861581
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä441174Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad46871- 14740
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30731Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21720- 36701
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .20666Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46627