= Suomen jääkiekkojoukkue
Joukko juopuneita SIKOJA
81
310
Vastaukset
- tätä mieltä
Sika on viisas eläin kuten koirakin.
- Ilman muuta
Joo - kyllä jääkiekkojoukkue on paljon sikaa alemmalla tasolla.
- On on
Ilman muuta kirjoitti:
Joo - kyllä jääkiekkojoukkue on paljon sikaa alemmalla tasolla.
Pitää paikkansa.
- ..
On on kirjoitti:
Pitää paikkansa.
..
- ...
Ilman muuta kirjoitti:
Joo - kyllä jääkiekkojoukkue on paljon sikaa alemmalla tasolla.
...
- ...
Ilman muuta kirjoitti:
Joo - kyllä jääkiekkojoukkue on paljon sikaa alemmalla tasolla.
...
- ...
...
- .........
.....
- Räkälöidenpunaniskat
Joka lähiössä on oma räkälänsä jossa tällaiset hampaattomat, viinan saastuttamat perus suomalaiset tuntevat olonsa kotoisaksi ja hyväksytyiksi.
- ..
..
- JUNTTILANDIA
Suomi on JUNTTILANDIA ja se tuli taas kerran todistettua :(
- MM-juottoporsaat
JUNTTILANDIA kirjoitti:
Suomi on JUNTTILANDIA ja se tuli taas kerran todistettua :(
Harvan maan pelaajat olisivat juhlineet TV-kameroiden edessä PERSKÄNNISSÄ!
Tämä on ehdoton fakta. - ...
MM-juottoporsaat kirjoitti:
Harvan maan pelaajat olisivat juhlineet TV-kameroiden edessä PERSKÄNNISSÄ!
Tämä on ehdoton fakta....
- ...
JUNTTILANDIA kirjoitti:
Suomi on JUNTTILANDIA ja se tuli taas kerran todistettua :(
...
- ...
JUNTTILANDIA kirjoitti:
Suomi on JUNTTILANDIA ja se tuli taas kerran todistettua :(
...
- ...
JUNTTILANDIA kirjoitti:
Suomi on JUNTTILANDIA ja se tuli taas kerran todistettua :(
...
- ...
...
- .......
JUNTTILANDIA kirjoitti:
Suomi on JUNTTILANDIA ja se tuli taas kerran todistettua :(
.....
- 15+9
Joo, meni yli toi juhlinta. Valmennusjohtoa myöten. Olisivat vähän voineet miettiä ennen kuin menivät median eteen tuollaisessa kunnossa.
- ........
......
- kaljaa koneeseen...
Juu, eivät ne örveltäjät likikään sian viisauteen yllä, vaikka peräti (hupaisaa) leijoniksi kutsutaan! Siitä tulikin aasinsilta.. milloinkas oikeat leijonat juovuksissa on örisseet??
Jääkiekkojoukkeen nimeksi sopisi pikemmin KALJAKAMUT (käyttövoima huomioiden) , puheet leijonista lähinnä surkuhupaista täyskatteetonta höpöttelyä!!!- ...
...
- yks vaan
olivat ns. syyntakeettomassa tilassa, vaikka suomen rikoslaki ei tunnekkaan käsitettä syyntakeettomuus alkoholin vaikutuksen alaisena.
olisi tietysti kannattanut ajatella ennekuin alkoi juhlimaan viinan voimalla , että mitä siitä saattaa seurata.
suurin osa joukkueestahan osasi ottaa hillitysti.
joukkuetoverien tehtävänä olisi ollut "pelastaa" nämä syyntakeettomassa tilassa olevat pois median silmistä.
olisi pitänyt V. Keskinenkin pelastaa, mutta aika **pää oli se hänen managerinsa, kun päästi tolkuttomassa tilassa suoraan lähetykseen. - media nyt syyllisin
vain media teki kärpäsestä härkäsen,kun ei osannut löytää muuta uutisoitavaa. yksi kaatuminen pilasi muutaman kansalaisen
elämän loppuiäksi. lapsellisia ihmisiä.
kuinka paljon monet päättäjät töppäilee jatkuvasti ja kaikkialla? ne kaatuu joka pvä jossain.
kaatua voi myös selvin päin milloin ja missä vain...joten repikää siitä sitten.
kun ja jos hieman seuraatte itseänne ja lähipiiriänne,huomaatte todella rankkaa kaatuilua ja ryyppäystä.
ei pentuja voi pmpulissa
säilöä koko ikäänsä maailman "pahalta",ei ne yleensä ole tolloja ja oppivat juomisen ja muut kielletyt asiat aivan varmasti joka hetki ympäristöstä.
mikä on kiellettyä,sen ihminen...lapsikin haluaa kokea. sellaista elämä vain on.
ei muuta kuin perseet olalle,kyllä sitä saa hieman lipsua lähes kaikessa,eikä
silti maailma siitä pahene.- ei örveltänyt
media olisi voinut uutisoida esim....suomipoika antoi kaikkensa suomivoittonsa kunniaksi ja suuressa
ikävässään ja rakkaudessaan suomea kohtaan suuteli heti koneesta laskeutuessaan maamme pintaa... - Tämä on totuus
ei örveltänyt kirjoitti:
media olisi voinut uutisoida esim....suomipoika antoi kaikkensa suomivoittonsa kunniaksi ja suuressa
ikävässään ja rakkaudessaan suomea kohtaan suuteli heti koneesta laskeutuessaan maamme pintaa...Nurminen kumartui Mekkaan päin.
- Oho!
Tämä on totuus kirjoitti:
Nurminen kumartui Mekkaan päin.
Onko Nurminen muslimi?
- Media rypäs?
Kaatuiko media päissään lentokoneen rappusissa?
- Imaami.
Oho! kirjoitti:
Onko Nurminen muslimi?
On.
- tekopyhää örinää
Leijonat tekivät kovan työn ja kiitos heille. Toivat koko Suomelle juhlan. Nipottajat nipottakoot, ei haittaa ja kaikki nipotus tuntuu niin tekopyhältä örinältä.
- lisää kaljaa..#
Hah hah ja hah, nehän on örvellyksen keskellä runnoneet sen pokaalinsakin "tuhannen p--lun päreiksi" tyypillisiä nykyajan elättejä, mallia TERMINATOR!!
Ei ole otsaluun takana kummoisen kuntoisia "pururatoja" noilla poikasilla, sitä se viinan ja kaljan kittaaminen teettää, nuppi turpoaa, mutta toiminnallinen sisältö kärsii vajausta- vajakkeja syntyy!!! - Iha selvästi
lisää kaljaa..# kirjoitti:
Hah hah ja hah, nehän on örvellyksen keskellä runnoneet sen pokaalinsakin "tuhannen p--lun päreiksi" tyypillisiä nykyajan elättejä, mallia TERMINATOR!!
Ei ole otsaluun takana kummoisen kuntoisia "pururatoja" noilla poikasilla, sitä se viinan ja kaljan kittaaminen teettää, nuppi turpoaa, mutta toiminnallinen sisältö kärsii vajausta- vajakkeja syntyy!!!Olet vain kateellinen siperialainen
- NÄINON......
Viestini poistettiin, yritin vain kertoa, että nyt media on lahjottu syylistämään kiekkopojat, että saataisiin kansan päät kääntymään pois tärkeistä hallitusneuvotteluista, niinkuin ennenvanhaan kun neuvottelut oli käynnissä keksittiin ruokolahden leijona, ja porukka seurasi sitä ja tärkeät neuvottelut unohtui.
- Ei hyvältä näytä
Tuskin minkään muun maan joukkue olisi MM-juhlissa sikaillut kuten suomalaiset.
- yks vaan
90-luvulla, kun MM-kisat oli Suomessa niin USA:n maajoukkue örvelsi jo kisojen aikana, ja laittoi yhdenkin hotellin pillunpäreiksi.
- eeva alapesu
syyllistät siis suomalaisia kansallisuuden perusteella....eiköös se ole RASISTINEN VIHARIKOS?
toivottavasti suvaitsevat toimittajat on hereillä. - 20
yks vaan kirjoitti:
90-luvulla, kun MM-kisat oli Suomessa niin USA:n maajoukkue örvelsi jo kisojen aikana, ja laittoi yhdenkin hotellin pillunpäreiksi.
Aivan niin tämä on sitä HBLn journalistista hysteriaa ja Suomi víhaa. Suomalaiset ensimmäisenä... suomalaiset eniten sitä suomalaiset eniten tätä... Eikä koskaan sanaakaan ruotsalaisten tai kenenkään muunkaan häiriö käyttäytymisestä. Voitaisiin käydä kysymässä Espanjan lomakohteissa että kummat siellä häiriköi enemmän finskit vai svenskit ? Vastaus voi yllättää. Sama juttu Thaimaan osalta, esim. swedut taitaa johtaa aika komeasti noissa thaimaan PEDOFILIA rötöksissä, joten grattis och aploder siittä hyvästä. Mitä tulee tähän lipun poltto tapaukseen Ruotsin rajalla ja josta syystä Suomen hurritkin ovat paskoneet housuunsa, niin unohtuupa mainita että RUOTSALAISET ovat polttaneet Suomen lipun jo monta kertaa itse voitettuaan, joten tässäkin taas näkyy tuo Suomen hurrien ja ehotojen swenssoneiden pohjaton TEKOPYHYYS.
- hyvä Leijonat
Ihan hyvältä näyttää. Kultaa tuli. Se on pääasia.
- Halvasta meni
Olet näköjään myynyt aivosi.
Hinta oli varmaan TOSI HALPA! - Halvalla menee
Halvasta meni kirjoitti:
Olet näköjään myynyt aivosi.
Hinta oli varmaan TOSI HALPA!Juoppoja puolustavien aivoista ei paljon makseta.
- 35
Fanit virtsasivat presidentinlinnan katolta
http://www.iltalehti.fi/mmlatka2011/2011051813739701_jm.shtml
Käsittämätöntä...- 3
Persuja, muuta kai ei tarvitse mainita, olisivat paskantaneetkin mutta sepalus oli ainoa minkä enään saivat auki joten tuuttun tapaansa paskansivat housuun
- eri laki?
Eikö se alkoholin naattiminen ole kiellettyä julkisilla paikoilla, vai onko porsastelijoilla eri laki.
- Jep.
Jep.
- hitsi mitä rääpimist
Jotkut vakaumuksessaan kieltävät juhlinnan ja alkoholin yhdistämisen, mutta se nyt vaan on syvällä suomalaisten juhlinnassa myös tällaisissa voitonmelskeissä, vaikka kysymys urheilusta onkin. Jokainen elää vakaumuksensa mukaan ja ihan OK sanoa mielipiteensä, jos hieman överiksi menee, mutta ihan pöllöö mennä rääpimään yhtään ketään, joka omassa lajissaan, olkoon laji mikä tahansa, tuo Suomelle kultaa.
- tossun(hokkarin alla
..miu vaimo käski kirjoittaa tänne että vaan kaksi ( 3 ) oli häiritsevästi kännissä,,, muut klaarasivat hyvin,,,,, että nyt jo vois vaihtaa kolmosen silmää ja alkaa puhumaan muista päivän polttavista
- Ei toki
Ei vaihdeta aihetta.
- Tämä on tärkeää
Tuskin osaavat edes hävetä.
Tärkeää on vain olla sikakännissä! - Ongelmiaminulla
Satoa korjataan jo tänään!!!
Tampereella, Oulussa, Ahlaisissa kymmeniä alaikäisiä juopuneina tänään aamusta asti.
Jokapuolella Suomea sama asia. MM-kulta RAISKASI Suomen!!!!!
Tampereella sairaalat täynnä alkoholimyrkytyksistä voiton jälkeen!!!!!!!!
Olen viinalääkäri Oulun yliopiston sairaalassa ja kaikki juodaan.
Hoitajat ovat räkäkännissä ja antavat lapsille viinaa.
Leijonat tekivät tämänkin!!!!! - Näin se menee
Kyllä Suomi-poika osaa juopotella sekä sopivalla että sopimattomalla hetkellä.
- Joo.
Joo.
- yks vaan
veti siellä joku siideriäkin...
ja se pääsponsori on Hartwall, jonka yksi tuotemerkki on Karjala-olut. - Kuka tietää?
Pelaskohan Leijonat loppuottelun juovuksissa?
- Näin uskon
Ilmeisesti.
- Kaksi sikaa
Suomen jääkiekon ykkössika Kalervo Kummola ei kyennyt eikä halunnut pitää joukkoa aisoissa.
Jutilasta nyt ei ole mihinkään. - Pelicans rules!
Nurminen on hyvä maalivahtivalmentaja = osaa opettaa hyvin erilaiset kaatumiset sekä kaukalossa että kaukalon ulkopuolella.
- Nurin meni
Juuri noin!
- Röh röh
Röh röh.
- Urheilu ja viina
Saamme olla ylpeitä juopottevista maailmanmestareista!
Eikö? - .
Näin on.
http://www.ess.fi/edrum/uploaded/image/2010/11/7/grillipossu-crop-s.jpg
mitä syöt sitä olet.- jäi pois
Siis kuva Timo Jutilasta.
- KGKGFKKK
...... .. Voi pyhä jyssäys ku joukkue oli pienessä sievässä ! Muistaakseni Kandan naislätkä joukkue aloitti kännäämisen jo jäälä kun voittivat mestaruuden. SANOKAA JOS MUISTIN VÄÄRIN ?
- Ja äkkiä
Lisää viinaa!
Terv.
K. Kummola- Timo J.
Onko Kalella taas jano?
- Kale K.
Timo J. kirjoitti:
Onko Kalella taas jano?
No vittu - ainahan sitä janottaa, jos on viinaa näkyvissä!
- P. Nurminen
Kale K. kirjoitti:
No vittu - ainahan sitä janottaa, jos on viinaa näkyvissä!
No noinhan se on oikeiden jääkiekkoilijoiden kohdalla.
- Pelicans ry
P. Nurminen kirjoitti:
No noinhan se on oikeiden jääkiekkoilijoiden kohdalla.
Pasi Nurmista janottaa viina turhan usein.
- ..........
Nimenomaan Suomen! Suomalaiseen juhlintaan on kuulunut kuningas alkoholi jo keskiajalta. Häpeätkö suomalaisia tapoja? Muuta somaliaan sitten!
- Tyst nu!
Ole sinä PULTSARIN ÄPÄRÄ hiljaa, kun et ymmärrä käytöstavoista mitään!
- .......
Tyst nu! kirjoitti:
Ole sinä PULTSARIN ÄPÄRÄ hiljaa, kun et ymmärrä käytöstavoista mitään!
Sinä taas et tiedä minusta mitään!!! Olen lähes absolutisti, mutta puolustan SUOMEA! KOSKA OLEN SUOMALAINEN ENKÄ HÄPEÄ SITÄ! MUUTA SOMALIAAN JOS SUOMI EI KELPAA!
- Tyst nu!
....... kirjoitti:
Sinä taas et tiedä minusta mitään!!! Olen lähes absolutisti, mutta puolustan SUOMEA! KOSKA OLEN SUOMALAINEN ENKÄ HÄPEÄ SITÄ! MUUTA SOMALIAAN JOS SUOMI EI KELPAA!
Sinä JUOPPO puolustat kaikkien juopottelua.
- juoppu Matti
joo.Surkeaa että 3 ukkoa pilaa koko pelin juhlissa.
- Hurtti -ukko
Leijonat teki suomea tunnetuksi, he toivat maailmanmestaruuden suomeen.
Kaikki kunnia leijonille,he ovat juhlansa ja kännisäkin ansainneet .Kateelliset vain tekevät kärpäsestä härkäsen niin aina.Se oli lätkäjoukkueelta hieno saavutus ei niitä mestaruuksia joka vuosi tule joten antaapa kännäämisen kauhistelu olla pojat on juhlansa ansainneet. - Ei hyvältä näytä
JääkiekkoPORSAAT röhki TV-kameroiden edessä.
- Selvistä päin
Sitähän se.
- Joo.
Joo.
- Jep.
Jep.
- Hmmm.
Hmmm.
- Näin on
Näin on.
- Jaahas.
Jaahas.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2614167Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2643403Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541775Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251633Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2961412Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?132915Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235852en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115813Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe17778