Saruman

TKL

Tietääkö kukaan, miten Sarumanille kävi? Kolmannessa osassa sitä ei näytetty ollenkaan.

6

1071

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kontu

      Kirjassa ainakin Saruman kuoli konnussa. Käärmekieli tappoi sen muistaakseni.Niin kirjassahan kun hobitit palasivat kontuun odotti siellä kaaos kun saruman oli änkenyt sinne käärmekielen kanssa ja alistanut hobitit ja siellä kulki kaikkia sarumanin kätyreitä kiusaamassa hobitteja. Hobitit asuivat peloissaan kodeissaan ja joutuivat mukisematta tehdä niinkuin saruman käski. Kontu oli rappiolla. Onneksi Sam,frodo,Pippin ja merry tulivat laittamaan asiat kuntoon. Ja Saruman kuoli.Se oli oikein sille roistolle.Ehkäpä siinä pidennetyssä versiossa näytetään se, joten odota jouluun asti.=)vai milloin se nyt tulikaan..

      • Gandalf

        Leffassa (eli pidennetyssä joka tulee syksyllä) Saruman tulee kuolemaan siellä tornissaan kun Gandalf ja kumppanit tulevat juttusille.


      • LOTRfan

        Mutta Frodon mielestähän se ei ollut oikein... Siis Sarumanin kuolema!
        Hän ei olisi halunnut tahrata Kontua Sarumanin verellä..!


      • mooma
        Gandalf kirjoitti:

        Leffassa (eli pidennetyssä joka tulee syksyllä) Saruman tulee kuolemaan siellä tornissaan kun Gandalf ja kumppanit tulevat juttusille.

        nii kuolee siel tornis, mutta grima sen kumminkin tappaa sielläki


    • Arwen

      Lue kirja.

    • "legolas"

      No, tietenki se kuoli Konnussa! Grima tappoisen raa-asti. Mun muistaakseni se katkas jollaki puukolla tai semmosella sen kaulan. Sitten Grima yritti paeta mutta olix se että viis nulta lävisti sen joten siinä oli ollu sen verran hobitteja että ne sai sen Griman tapetuksi niin ne kummatki konnat oli kuollu. Mutta kehottaisin sua lukemaan kirjan niin saat tietää paljo enemmän.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      85
      5422
    2. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      43
      3601
    3. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      61
      2975
    4. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      46
      2181
    5. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      61
      1946
    6. Alkuvuodesta poistuu työttömyyskorvaus kaikilta joilla on säästössä rahaa

      Tippuu korvaukselta iso määrä työttömiä.
      Maailman menoa
      294
      1783
    7. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      47
      1606
    8. Mitä meidän välillä

      Tulee tapahtumaan vai tuleeko mitään?
      Ikävä
      96
      1441
    9. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1376
    10. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      9
      1333
    Aihe