Viimeinen niiti teille. Ihan hanurista koko puolue. Haistakaa home.
Vasurit painukaa pois Suomen politiikasta
9
109
Vastaukset
- jkj.
Varmasti et ole ainoa joka jättää vasemmistoliiton ja PS on jatkossa puolue jota äänestää. Eduskuntaryhmästäkin loikkaa PS varmaan jossainvaiheessa henkilöitä..
- Ei persuilulle!
Kuinka henkilö, joka on aiemmin kannattanut työväepuoluetta voisi äänestää työläisvastaista puoluetta?
- ohgod
oot ihan oikeassa vasemmisto pitäis poistaa hallituksest sillä se o liian kommunistinen puolue siis hyi s*atana!!!!!!!!!!
- Olemme vahvoja
Ei yksi ihminen voi montaa kertaa siirtyä vasemmistoliitosta persuihin varsinkaan, kun ei ole koskaan vasemmistolainen ollutkaan.
Vasemmiston rivit ovat nyt niin tiiviit, että puolue voi mennä hyvillä mielin vaikka hallitukseen taistelemaan suomalaisten hyvinvoinnin puolesta.
Suomen kansa halveksii persuja, jotka suuresta vaalivoitosta huolimatta välttelevät vastuuta sekä valtaa ja luikkivat peloissaan oppositioon vikisemään.- vihreä vasuri
hah hah, vai on rivit tiiviit. Kevään paras vitsi..
Katainen julkisti jo 6 mrd leikkauslistan, johon tuleva hallitus joutuu sitoutumaan, jotta saadaan tukipaketteihin rahaa.
Taitaapa olla, että suomen kansa ihailee noita persuja, galluppi eilen sanoi aivan toista. Näyttääpä siltä, että punaiset rivit on harvenemassa, että se siitä tiiveydestä.
http://www.hs.fi/politiikka/artikkeli/IS Kuntien peruspalvelut joutumassa Kataisen leikkauslistalle/1135266256370 - Vai kuinka?
vihreä vasuri kirjoitti:
hah hah, vai on rivit tiiviit. Kevään paras vitsi..
Katainen julkisti jo 6 mrd leikkauslistan, johon tuleva hallitus joutuu sitoutumaan, jotta saadaan tukipaketteihin rahaa.
Taitaapa olla, että suomen kansa ihailee noita persuja, galluppi eilen sanoi aivan toista. Näyttääpä siltä, että punaiset rivit on harvenemassa, että se siitä tiiveydestä.
http://www.hs.fi/politiikka/artikkeli/IS Kuntien peruspalvelut joutumassa Kataisen leikkauslistalle/1135266256370Juu! Oppositiosta käsinhän Vasemmistoliitto pystyisi paremmin leikkaukset estämään.
- Ijsopdsfsf
Juntitko (PS, Keskusta) sitten on parempi vaihtoehto kuin vassarit vai? Suomi on ahdasmielisiä punaniskajunttejä täynnä. Ei niitä enää hallitukseen tarvita...
- Uppositio
Miksi haluat oppositioon Kepun peesaajaksi?
- k.o.m Mari
Kyllä persut sössi komiasti vaalivoittonsa.Ei tuollaista tilaisuutta vaikuttaa saisi jättää käyttämättä.
Kaikki lupaukset muutoksesta meni viemäriin.
Neljässä vuodessa on noste syöty ja tyhjät kulissit todistettu.
Kaksi maaseudunpuoluetta oppositiossa.
Mihinkään ei voi vaikuttaa.
soinin porukat hajoaa sisäisiin erimielisyyksiinsä.
Nyt sössi soini ja isosti.
Mutta kun eduskuntaryhmä nyt on mitä on,niin....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 843212
- 751291
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1761218Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401030Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd103961Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.310932- 43839
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os78835Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en124825- 95817