Käsittämättömän surkea ja toimimaton yläkerran ruokalan kassa! Niin järjestelyiltään kuin kassan käyttäjiltään.
Aina sama juttu, kun mummot ja papat tunkevat kuka mistäkin suunnasta varsinaisten linjastiojen ohi lounasaikaan.
Tähän, kun vielä lisää "kassalla olevan" parrakkaan nuorehkon liuhulettisen ja ammattitaidottoman rahastajan, ei muuta soppaan tarvitakaan.
Haloo urpo: asiakaspalvelijan yksi tärkeimpiä juttuja on katsekontaktit asiakkaisiin ja oikeudenmukainen palvelu. Em. parrakkaan liuhuletin tapauksessa voi korkeintaan puhua maksun vastaanotajasta.
Aiemmin vakioasiakas, mutta ei enää kertaakaan enää tuon kusipääasenteisen, ammattitaidottoman juipin palkanmaksajaksi.
Samasta puhuivat myös muutama muu tuttu.
Onneksi olkoon Viherlandia - menetitte juuri kuusi vakioruokailijaanne!
PS. Kannattaisi omistajan käydä välillä katsomassa, miten homma mättää. Ruokapaikkoja nimittäin Jyväskylässä riittää.
VIHERLANDIA, Jyväskylä
Kolmas kerta riitti!
5
1274
Vastaukset
- samajuttuu
sama nykyään
- ooppelimies
Viherlandia... Älä ole vihainen vaan osta kunnon OOPPELI..!
- ooppelimies
Hyvä Viherlandian VELI... Osta kunnon PELI... Osta OOPPELI...!
- ooppelimies
Hyvä Viherlandia VELI... Jos sulla on pieni PIPPELI... Osta silloin kunnon PELI... Osta OOPPELI...!!!
laita palaute Viherlandiaan, tuskinpa täältä palautettasi lukevat
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie572543Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää492315Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta22302Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten722223Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut512072Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1372027HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363981765Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1081706Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt221589Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241524