Työssä käynti vaatii kokoajan enemmän ja enemmän vaatimuksia työntekijältä eli kokoajan suurempi ja suurempi osa ihmisistä ei täytä enää työlelämän vaatimuksia eli jäävät työttömiksi. Pysyvästi.
Työvoiman kelvollisuus = aivot/ älykkyysyys x perseennuolentakyky x nöyryys x palkkavaatimus x pärstäkerroin.
Työvoima ongelmasta
6
67
Vastaukset
- faking jobpleissit
No nimenomaan vaaditaan liikaa. Aivojen lisäks Yleiskuntokin pitäs olla niin hyvä että jaksaa huilaamatta yhtä putkea. Ei ihme ettei pitkäaikaistyötön saa työtä.
- 5+3
Nykyään tarvitaan jokapaikan höyliä jotka osaa kaikkea siitä ei silti vaan makseta ylimääräistä.
- EE--ss
Ei kun marssii työpaikalle vaan, puhuu virolaisittain ja siinä on leveä leipä. Ei tarvi maksaa veroa, palkan saa puhtaana käteen . Eikös taas ole alkanut tämä ralli , vai mistäs ne pakettiautot tulevat?
- 2141542151
Minä tarjosin itseäni töihin, mutta työnantaja ei suostunut tekemään työsopimusta...
- 23452352435
Vaatimukset liian korkeat kai, kuitenkin pätevämpi kuin se työhänottaja...
Hullukaan lähde johonkin pätkätöihin raksalle, minä sanoin suoraan että se on: toistaiseksi jatkuva työsopimus sitten, 6kk irtisanomisajalla.
Heti luisti suomalainen pois...fdsfhwsh
- Ja silti suurinosa
ihmisistä on töissä, pitää vaan olla keskivertoihmisen verran manipulointikykyä/karismaa.
Itse en keskivertoihmisen tasolle yllä oikeassa eli tärkeässä älykkyydessä enkä fyysisellä tasollakaan, tiedän vain elämisen kannalta turhaa nippelitietoa helvetin isot määrät.
Toisin sanoen luuseri mikä luuseri.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874188Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293163No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452340- 351348
- 10929
- 134921
- 6894
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12832Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124776- 11770