Siis hallitushan pyrkii nimenomaan siihen, että mahdollisimman suuri määrä tavallisia, yleensä suht köyhiä suomalaisia kuolee. Esimerkiksi ihmisten tapattaminen leikkausjonoihin on osa tätä poistopolitiikkaa. En usko, että esimerkiksi munuaisista tai maksasiirrännäisistä on sellaista pulaa, että melkein joka toinen kuolee leikkausjonoon odottaessaan siirtoelintä.
Hallitus ohjaa ihmisiä kuolemaan myös räävittömällä alkoholipoltiiikalla (jotta mahdollisimman moni kuolisi alkoholismiin), sekä sillä, että hallitus pitää tieliikenteen tappavan vaarallisena vuodesta toiseen. Autolla ja auton alle kuolee edelleen tasaisesti sama määrä ihmisiä vuodesta toiseen.
Hallitus on ottanut käyttöön uuden tappajan: ohjattu, järjestelmällinen köyhyydessä pitäminen, joka tappaa nälkään ja kodittomuuteen ihmisiä.
Tosiasia on se, että hallitukselle kuollut kansalainen ei maksa mitään. Hautajaiset ovat kulu, jonka omaiset maksavat ja siihen itse asiassa päättyy yhteiskunnan maksuvelvollisuus vainajan kohdalla. Kuolema on siis Suomelle ilmainen etu. niinpä kuollut kansalainen on aina kannattavampi kuin edelleen elävä kansalainen, ellei kansalainen ollut eläessään sikarikas kuten Pentti on. Mitä tehokkaammin kansalaiset kuolevat pois eduskunnan ja hallituksen toiveiden mukaisesti, sitä nopeammin Suomeen voidaan tuoda halpaa työvoimaa ulkomailta. Jyrki Katainen hykertelee tyytyväisenä.
Kokoomuksen viesti kansalaisille on se, että koettakaa nyt jumalauta ymmärtää kuolla pois!
hallituksemme politiikkaa
kylmää touhua
2
<50
Vastaukset
- antin veli
Kataisellahan on heti intiaanipäällikön päähine kun saa sulan kaikista ahdistuksen takia itsensä tappaneista. Saa nekin eurot jakaa hyvätuloisille veronalennuksina tai muina kestitsemiskuluina.
- zombilady
Ja demarit samoilla linjoilla, ennen vaaleja kova mökä Kreikan ja Portugalin tuesta, entäs nyt, napiton takki kääntyy helposti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2614167Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2643403Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541775Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251633Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2961412Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?132915Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235852en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115813Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe17778