Monetaristinen fundamentalismi

Antimonetaristi

Maailmassa vallitsee tänä päivänä juutalaisten muotoilema fundamentalismi, joka esittelee itsensä taloutena, mutta tunkeutuu yhteiskunnan jokaiselle osa-alueelle.

Se on poliittinen, demokratiaa vastaan suunnattu hanke, jonka päämääränä on rikkaiden rikastuttaminen ja köyhien köyhdyttäminen. Kastijärjestelmä, joka esitetään luonnollisena.

Tässä fundamentalismissa on markkinat-niminen jumala, jonka ehtoiseksi kaikki on muutettava. Niin terveydenhuolto, taide kuin tiedekin. Tämän pakanakirkon ytimessä ovat itsenäiset keskuspankit kuten EKP.

Läntisen sivilisaation pelastaminen edellyttää tuon fundamentalismin hävittämistä. Tuo fundamentalismi on ollut vallalla 1970-luvulta, Augusto Pinochetin Chilestä lähtien, eli varsin vähän aikaa.

2

109

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nykyaikuinen

      Mä katon vaan Big Brotheria ja sellasia niinkun Kiinteistöjen kuninkas-juttuja mä kato niinku viiti vaivata ittee tollasilla lismeillä kun on ihan tyhmiä. Big Brotherissakaa tartte mitää tehä niin maksetaa siitä, tajuuk sä.

      Musta on niinku tosi tärkee se lippalakin niinku väri, ja just tollaset jutut voi niin ku oppia siitä Big Brotherista ja sitte ne terävät jutut. Jos mä olisin joku yrittäjä nii mä heti ottasin duuniin sellasen ketä on ollu siinä Big Brotherissä ne niin ku osaa kato kaiken kun ne osaa niin ku siinäkin ihan kaikkee ihmissuhtehommaa ja sellasta.

    • BMW on best

      Yeah, se on siinä! Isot vanteet Bemariin ja pesää! It's my life.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6478
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      360
      6024
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      60
      2953
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      109
      2404
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      108
      2075
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1784
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1653
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1320
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1217
    10. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      33
      1208
    Aihe