Mitä Kristillistä suuntausta pidä omanaan? siis oletko Ev.Lut,Katolialinen,Ortodoksi,Baptisti,helluntalainen yms.
Vai oletko ns.Vapaa Kristitty omilla tulkinnoillasi ja opeillasi?
Oletko Kristitty ollenkaan?
Jaakobille kysymys
7
62
Vastaukset
- Jaakob selvänä
Olen täysin vapaa kaikesta, sillä olen saanut vapaan kasvatuksen. Minua ei rajoita edes Suomen laki, mistä todisteena se, että minut on aina jätetty edesvastuuttomana tuomitsematta.
Kippari Kalle!
Olen uskova kristitty (Kakki kristityn nimeä kantavat eivät ole uskovia).
Kuulun oman paikkakuntani Jumalan seurakuntaan. Raamatun mukaan kaikki uskovat kristityt muodostavat omalla paikkakunnallaan yhteisen paikallisseurakunnan, joka on osa maailmanlaajuista Jumalan seurakuntaa.
uskonsuuntaukseni lähtee tästä näkökulmasta.- ,.mn
Et siis uskalla kertoa tuon seurakuntasi nimeä? Sinänsä viisasta, silloinhan joku voisi löytää siitä jotain, mikä ei kestä päivänvaloa, kuten tiedämme joka ikisellä lahkolla asian olevan.
Muuten... Mistä erotat aidon kristityn epäaidosta? - Freudilainen?
Millainen on Kakki kristittyjen opillinen dogma?
- Jaakob rehtinä
Freudilainen? kirjoitti:
Millainen on Kakki kristittyjen opillinen dogma?
No siellä puhutaan paskaa eli se on kakkia se.
- Kippari Kalle
Jaakob rehtinä kirjoitti:
No siellä puhutaan paskaa eli se on kakkia se.
Toisinsanoen Jaakob ei uskalla vastata tai sitten hän on ns.SusiKristitty eli vapaauskova joka hurahtaa hyvin helposti lahkolaiseksi tai liittyy kulttiin.
Mutta hänenlaisilla ihmisillä se on taipumus, seuraavaksi hän kuuluu johonkin nokia missioniin tai Tampereen tulioihin missä pyritään herättämään kuolleita tai tehdään tehdas missä hihhulilapset tekevät ilmaista orjatyöt sekä mennään vauvojen kanssa naimisiin. - Jaakob kyvykkäänä
Kippari Kalle kirjoitti:
Toisinsanoen Jaakob ei uskalla vastata tai sitten hän on ns.SusiKristitty eli vapaauskova joka hurahtaa hyvin helposti lahkolaiseksi tai liittyy kulttiin.
Mutta hänenlaisilla ihmisillä se on taipumus, seuraavaksi hän kuuluu johonkin nokia missioniin tai Tampereen tulioihin missä pyritään herättämään kuolleita tai tehdään tehdas missä hihhulilapset tekevät ilmaista orjatyöt sekä mennään vauvojen kanssa naimisiin.Hitsi minkä haasteen heitit Kuppari Kalu. Olen ajatellut perustaa ihan oman missionin vähän niin kuin Veli Saarikallen tapaan. Siinä on kuulkaas varsinainen Kippari SaariKalle. On se hienoo työntää naista nurin iltakekkereissä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",315222Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1412444- 1432141
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee541947Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171810"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!571327Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu1741132Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää72978Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.313889Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa172820