että aikoinaan tällä palstalla oli paljon rekisteröityneitä kirjoittajia. Nyt ei oikein ketään. Ei myöskään ketään, jolla olisi Raamatun mukainen käsiala. Mitä on tapahtunut?
Muistelen,
Miesmiekkonen
352
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
suni myrkytti palstan saatanalla
Niin teki. Myrkky vaikutti. Hedelmät hävisi.
Minulla on syytä kiittää lähettäjääni Jeesusta Kristusta siitä, että totuuden herjaajat ovat vihdoinkin katsoneet viisaammaksi poistua palstalta miettimään saatanallisia tekosiaan.
Pari päivää sitten eräs palstan ahkerin herjaaja, joka kymmenien nimimerkkien kanssa jatkuvasti naputteli herjauksiaan, soitti ja pyysi anteeksi kaikkia herjauksiaan.
Huomatkaa: vaikka minä ne olen hänelle kaikki anteeksi antanut, ei hän ole Saatanan helmasta totuuden tielle päässyt, koska Jumala ei hänen Henkensä herjauksia anteeksi anna.
Sinunkin viestis on Pyhän Hengen pilkkaa, koska nimität sitä saatanan myrkyksi. Näin helpoksi on Saatana Hengen herjauksen omilleen tehnyt.