yksi suurimmista olisi jos Hamas tunnustaisi Israelin olemassa olon!
nykyinen tilannehan on Israelille ideaalinen Hamas usan ja Euroopan yhteinen vihollinen jota voi moukaroida miten haluaa.
Rauhan tullessa Usan vaatimukset Israelille kovenisivat huomattavasti ja rajat tulisivat olemaan Jerusalemissa,Palestiinalaisten vapaa liikkuminen alueillaan.
kiihko-juutalaiset julistaisivat automaattisesti sodan kaikkia rauhaa kannattavia kohtaan mukaan lukien keskusta- vasemmisto juutalaiset.
niin kauan kun Israelissa on sotatila alueella vallitsee "rauha"
Israelin painajainen
kaikkonen.t
2
<50
Vastaukset
niinhän se on
- Tosimies.
Vain valtio voi tunnustaa toisen valtion,hamas ei ole valtio vaan terroristijärjestö joka mielipiteillä ei ole viuntakaan väliä.
Kill em all.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1902708Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482417Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061132- 1011007
- 64921
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait243834Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20820Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka288791Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies91786Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22718