Pien yrittäjä

ei lakkoile

Sikäli käy huonosti vasemmiston malliksi.
Vasemmiston mukaanhan työnantaja on rikollinen.
Yrittäjiä huono hallita vasemmisto puolueista.
" menkää lakkoon "
-näkyy heti lompsassa.
-tilauksien menettisenä.
-epäluotettavina toimittajina.
-jne

Ensimmäisen kauden Kari opastaa SDP:tä: "Eroon kateudesta"
– SDP:n on otettava haltuun koko yrittäjyyden tematiikkaa ja päästävä eroon kateuskäsitteestä, sanoo Hämeen vaalipiiristä eduskuntaan ponkaissut Mika Kari (sd.).

Nousu Arkadianmäelle onnistui lahtelaiselle toimialapäällikölle toisella yrittämällä. Vaaleissa hän keräsi 5 280 ääntä. Puolueen on Karin mielestä osattava kuunnella herkällä korvalla suomalaista kivijalkayrittäjää.

"Hekin elävät työstä ja työn tekemisestä."

– Tämän ajan kivijalkayrittäjät ovat samaa kuin viime vuosisadan alun suutarit, leipurit, parturit ja muut käsityöläiset, jotka olivat perustamassa SDP:tä työväen ja torppareiden kanssa.

– Sisukkaat pienyrittäjät ansaitsevat kiitoksen panoksestaan työllistäjinä ja yhteiskunnan pyörittäjinä, hän toteaa.

Karille SDP ei ole vain duunareiden, vaan työn puolue.

- Se merkitsee sitä, että mukaan mahtuvat myös yrittäjät. Hekin elävät työstä ja työn tekemisestä.

0

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

        Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
        Maailman menoa
        63
        2142
      2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

        "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
        Maailman menoa
        5
        1805
      3. Miten kestätte tyhmiä?

        Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
        Sinkut
        236
        1298
      4. En kerro nimeäsi nainen

        Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
        Ikävä
        71
        960
      5. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

        Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
        Kaste
        88
        950
      6. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

        Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
        Tv-sarjat
        21
        875
      7. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

        Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
        Ikävä
        116
        782
      8. Onko se liikaa pyydetty

        Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin
        Ikävä
        39
        730
      9. Kaatopaikka Inhassa

        Kuka omistaa kyseisen kaatopaikan? Näkymä tielle kammottava!
        Ähtäri
        19
        716
      10. Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun

        mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?
        Sinkut
        93
        699
      Aihe