JYRKI on pomo Hallitus neuvotteluis

JYRKI ON POMO

kukaan muu ei saa antaa mittää lausuntoa vain JYRKI-poika saa puhua.HEINÄLUOMAKIN sanoi mää en saa kommentoida niin se EERO-poikakin on kuuliainen takinkääntäjä JUTAN kanssa.Noo nää muut täyrennys miehet niiltähän ei nyt mitään kysytäkkään.

8

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hullut hommissa

      Hullua touhua suomessa , kansa äänesti nyky menoa vastaan, entinen meno senku kukoistaa, kuinka tämä on ymmärrettävissä, onko suomi tullu pöljäksi lopullisesti ?????????
      Kansan äänestyksellä ei nätä olevan mitään virkaa.

    • Lobbarit ulos

      Meillä ei ole tietääkseni minkäänlaisia kunnollisia pelisääntöjä lobbareille.Lobbaukselle tulisikin saada pelisäännöt tai mieluiten kieltää koko ulkoparlamentaarinen toiminta kokonaan.Käsittämätöntä kuinka nurkissa pörrää milloin Sak:n tai Ek:n lobbariporukka omia etujaan ajamassa.Eikä tämäkään riitä vaan muukin laaja joukko on ajamassa omia etuja uuteen hallitusohjelmaan.Onko toiminta edes eettisesti hyväksyttävää mikäli se on laillista.Vaalit ovat se areena missä eri polittiset suunnat kilvoittelevat paremmuudestaan kansalaisten edessä,eikä jokin tuntematon takapirujen klaani kabinetissa.Tulemme taas huomaamaan kuinka musta on vaihtunut valkoiseksi ja päinvastoin.Eikö se riittänyt,että kansanedustajille saatiin ulkoparlamentaariset apujoukot (avustajat) ohjailemaan edustajan käyttäytymistä,vieläkö pitää koko äänestys mitätöidä lobbareiden armeijalla.

    • ärsyyntynyt´¨

      En kestäisi istua Kätäisen kanssa samassa pöydässä, on niin ärsyttävä tyyppi.

      Kuvittelee olevansa maailman napa!

    • POTKUT kätyrille

      Kataiselle LOPPUTILI ja lomarahat, poistukoon näyttämöltä, tämä on kansan vaatimus !!!

    • Eikös Suomen kansa valinnut Jyrki Kataisen Pomoksi johtamaan hallitusneuvotteluita.

      Suomen kansa siis antoi hyväksynnän Jyrki Kataisen politiikalle.

      Vastuullinen Eurooppa-politikka ja Suomen velkaantumisen lopettaminen tehdään siis Jyrki Kataisen johdolla: ehkä syynä on, että vaikeiden päätösten tekijäksi haluttiin joku, joka kantaa vastuuta kaikista suomalaisista.

      Politiikassa on tehtävä päätöksiä koko kansan eduksi;eikä vain turvattava kyseenalaisin keinoin saavutettuja etuuksia.

      NINEL

      • Ei valinnut

        Tulossa on Suomeen ennenaikaiset edeuskuntavaalit.
        Ja silloin jyrkiboy ja kokoomus huomaavat että ne eivät nauti Suomen kansan luottamusta lainkaan.


      • LUKUTAIDOTTOMIA ON

        EU SÄÄNNÖT TODELLAKIN KIELTÄÄ TÄMMÖISEN VELKAMAITTEN AUTAMISAEN..
        LISSABONIN SOPIMUS VOIDAAN HEITTÄÄ ROMUKOPPAAN JA HETI....
        kun ei osata lukea mitä sopimus pitää sisällään...


    • KOK.OPPOSITIOON HETI

      KOKOOMUS EI OSAA LUKEA MITÄ KANSA HALUAA...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      76
      4558
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3803
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      149
      3531
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      44
      2004
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      71
      1928
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1239
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      128
      1078
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      137
      1003
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      943
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      857
    Aihe