Ihmetyttää Timo Soinin heikko kannatus presidenttigallupeissa. Viimeisen kyselyn mukaan kannatus oli vain 4%. Luulisi, että vaalit voittanut puheenjohtaja saisi ainakin omiensa kannatuksen. Vai ajattelevatko Perussuomalaiset, että Tasavallan Presidentin tehtävä on liian pieni Soinille. Onko puolueen tavoitteena pääministerin paikka vai mikä selittää tämän oudon ilmiön.
Soinin kannatus
9
<50
Vastaukset
- true finn
Selitys on osin siinä, että Hesari ja iltalehdet tekevät jatkuvaa propagandaa Perussuomalaisia vastaan, jopa siinä määrin että annetaan valheellista tietoa.
- ei valtaa mitään
Noinha se on.Pressan virkaa ei soinille.Koska sitten sivussa politiikasta,pressalla ei mitään valtaoikeuksia.Sinne välttää joku kepuli mutta ei Paavoja,nimelläkin outo kaiku.
- 257
No mitäs luulet? Punikeille tiedoksi,ei me luovuteta Soinia mihinkään sätkynukke-virkaan! Suomessa pääminesteri määrää,se on Soinin seuraava työ!
- missä on JJ
Suomalaiset ovat vihdoin heränneet ajattelmaan! Soinin vastuun pakoilu ei ole jäänyt huomaamatta.
Vaikea paikka. Ei käy kateeksi että minkä paikan Soini ottaa tähtäimeen, mutta uskon että oikean ratkaisun tekee. Jospa siitä Soinista tulee pressa ja Halla-ahosta tai Hakkaraisesta pääministeri. Saisi N-ukot kyytiä kylmää. Mutta Soinin kannatus on vahvaa ja se kestää näitä tavallisia äijiä, vaikka media yrittää niiden varjolla syyllistää puheenjohtajaa, mutta ainakin minä perussuomalaisten kannattajana osaan erottaa mikä on tärkeää ja mikä ei. Aivan sama jos joku joraa ilman paitaa vaikka kännissä niin tyhmähän lehti on jos siitä etusivun jutun laittaa.
- EiPeruS
Ei nuo selitykset täysin vakuuttavalta tunnu.
Ymmärrän kyllä, että Soini on liian arvokas mies presidentin vallattomaan virkaan.
Eikö olisi puolueen tulevalle kehitykselle hyvä, jos Soinin kannatus olisi presidenttigallupeissa mahdollisimman suuri. Eihän muiltakaan gallupehdokkailta ole kyselty, ovatko he pyrkimässä presidentiksi.
Jostakin muusta tässä ilmiössä on kysymys. Jos Hesari ja iltapäivälehdet sortavat Perussuomalaisia, miten puolueen kannatus kuitenkin on noussut vielä vaalien jälkeen?
Kysyin tätä ihan vilpittömästi, koska en pysty itse ilmiötä selittämään enkä ole nähnyt siihen selityksiä julkisuudesssa. Silti nimimerkki 257 tulkitis minut punikiksi ( jos ymmärsin oikein). Onko tuo tulkittava niin, että osa Perussuomalaisista näkee kaikki muut kuin Perussuomalaiset punikkeina? - Anonyymi
Persujen tavoite on saada Mestari uuden Neuvostoliiton pääjohtajaksi. Suomi on luonnollisesti osa uutta Neuvostoliittoa.
- Anonyymi
Venäjä liitetään Suomeen Jussita tulee Tsaar ja Putinista sisäministeri ja Pietarista Finvenäin pääkaupunki
- Anonyymi
Soini ja Lipponen yhtä hölömöjä kumpikin, elävät kuplassa mitä ei ole.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874028Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella242891No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452310- 341311
- 10899
- 131875
- 6844
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12811Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124756- 11750