Sota Natoa vastaan

Minä ainakin olen aivan valmis toivottamaan Naton niin pitkälle kuin pippuri kasvaa vain sotkemasta Suomen sisäisiä asioita vielä enemmän lisää.

Oletko sinäkin varautunut toimimaan näin? T: Kadunlakaisija.
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

kommari joka toivoo Suomen Venäjän vaikutuspiirin alaiseksi?!?

Äänestä
  • Noin voi kirjoittaa vain koplakunnan vasalli, joka tahtoo tehdä maastani monikansallista riistaa. T: Kadunlakaisija.

    Äänestä

  • HAISTA PASKAAA

    Äänestä

Olet oikeassa. Natoa ei tänne kaivata.

Äänestä

Nato lopetti kansanmurhan entisen Jugoslavian alueella, ja ollut/on monessa konfliktissa rauhan teossa. Pitäisikö vain katsoa kun hullut-diktaattorit murhaa kokonaisiakansakuntia. On ennalta ehkäisevänä Euroopassa ja maailmassa estämässä sotia ja tappamista. Tämä maa on pärjännyt vielä ilman Natoa, tiedä kuinka kauan.

Äänestä
  • Ehdottomasti. NATO pysyköön sivussa, antaa Syyrian armeija murhata kansansa.

    Venäjän tuella - tietenkin...

    Äänestä

Johonkin on pakko liittoutua, yksin olemme liian pieniä.
Vaihtoehdot ovat näiltä osin aika vähissä.
Nato tarjoaa kuitenkin järkevän ja riittävän voimakkaan, sekä useiden naapuriemmekin hyväksymän vaihtoehdon.
Monestiko esimerkiksi Norja on valitellut siihen kuulumistaan?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Motti Matit kirjoitti:

Minä ainakin olen aivan valmis toivottamaan Naton niin pitkälle kuin pippuri kasvaa vain sotkemasta Suomen sisäisiä asioita vielä enemmän lisää.

Oletko sinäkin varautunut toimimaan näin? T: Kadunlakaisija.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu