Varas leikkasi naiselta hiuset bussipysäkillä ja myi ne kenties peruukkien valmistajille. Naiselle hiuksien katoamisesta koitui ongelma:
"Da Silva uskoo 24-vuotiaan naisen ilmoittaneen tapauksesta poliisille, sillä kristillisen herätysliikkeen jäsenenä hänen täytyi selittää pastorilleen, miksei hänellä enää ole pitkiä hiuksia."
Voi maailman kevät, uskonnon varjolla voi siis määrätä jopa hiusten pituuden...
http://www.iltalehti.fi/hullumaailma/2011052313768134_hu.shtml
hehehehhh
8
65
Vastaukset
- Vara Hiuksi
>>>Varas leikkasi naiselta hiuset bussipysäkillä ja myi ne kenties peruukkien valmistajille.> Voi maailman kevät, uskonnon varjolla voi siis määrätä jopa hiusten pituuden
- sairasta puuhaa
Minusta hauskinta ja SAIRASTA, hyi helvetti! on se että naisen täytyy
alentua selittämään pastorille miksi hänellä ei ole enään pitkiä hiuksia.- Vara Hiuksi
Jos sinä olet mies ja sinulla on aina ollut pitkät hiukset ja sinä leikkaat tukkasi lyhyeksi, eikö sinun tarvitse selittää kenellekään miksi olet leikkauttanut tukkasi? Eikö sitä kukaan kysy sinulta?
Onko se kauhea asia jos joku sattuisi kysymään sinulta ja sinun itäisi selittää asiaa?
Onko se kauhea asia että uskova nainen selittää seurakunnassa hiustensa äkillisen ja yllättävän katoamisen? Eikö se olisi kauheampaa jos kukaan ei huomioisi häntä eikä huomaisi että hänen kauniit pitkät hiukset ovat poissa? - sairasta puuhaa
Vara Hiuksi kirjoitti:
Jos sinä olet mies ja sinulla on aina ollut pitkät hiukset ja sinä leikkaat tukkasi lyhyeksi, eikö sinun tarvitse selittää kenellekään miksi olet leikkauttanut tukkasi? Eikö sitä kukaan kysy sinulta?
Onko se kauhea asia jos joku sattuisi kysymään sinulta ja sinun itäisi selittää asiaa?
Onko se kauhea asia että uskova nainen selittää seurakunnassa hiustensa äkillisen ja yllättävän katoamisen? Eikö se olisi kauheampaa jos kukaan ei huomioisi häntä eikä huomaisi että hänen kauniit pitkät hiukset ovat poissa?Älähän venkoile! Kysehän on siitä että naiselta VAADITAAN selitystä tuossa kyseisessä uskonlahkossa.
- totuus pöytään
sairasta puuhaa kirjoitti:
Älähän venkoile! Kysehän on siitä että naiselta VAADITAAN selitystä tuossa kyseisessä uskonlahkossa.
Naulan kantaan. Sairasta on vaatia uskonlahkossa pitkiä hiuksia ja sitten pakottaa selittämään kun jotakin tämän varkauden tapaista sattuu. Olisiko uskonlahkon nimi helluntailaisuus? Mä olen jonkun kerran maininnut siitä, että helluntailaisuuden kaninkolo menee melko syvälle, itse asiassa ihan helvettiin asti.
Ja mites tämä lahko, jossa vaaditaan naisilta ja tytöiltä pyhiä suihinottoja?
- Vara Hiuksi
"Vaatisitko" sinä selitystä vaimoltasi jolla on aina ollut pitkä kaunis tukka ja yhtäkkiä tukka on poissa? Oletan että olet mies?
Ymärrätkö uskovien yhteydestä mitään? Kaikki vääryys on syntiä ja jos ei leikkaja tekee parnnusta ja Uskoo Jeesus niin hän päätyy helvetissä...
- nössö varas
Nössö varas. Sillä oli veitsi ja vaivautui vain leikkaamaan hiukset. Olisi nyt edes käyttänyt sitä veistä kun oli kerrankin tilaisuus. Ja jos ei veitseä niin edes sitä kovana seisovaa suonimunaa. Heh heh hee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra leikkasi alimmalta tulodesiililtä 15 %
Muistaako kukaan Riikka Purran kovaäänisen vaalilupauksen ennen eduskuntavaaleja? https://yle.fi/a/74-20221152 "THL o3256225Muistele nainen niitä meidän yhteisiä hetkiä
Miltä ne tuntui? Enkö aina huokunut välittämistä, kiintymystä. Eikö sinulla aina ollut hyvä olo kanssani? Minulla ainaki483686Sofia Virta: bänet!
Matkailuautoilija metsänomistaja puoliso on nyt entisen teeren poikia, ja Sofia tekee comebackin vapaille markkinoille.1492861"Suomi voisi ottaa taloudessa oppia Espanjasta"
"Espanjassa talouspolitiikka on löysempää, mutta velka-aste on kääntynyt jopa laskuun.", pohdiskelee Suomen seuraava pää2272190Kokoomus: SDP johtaa kansalaisia harhaan
(Umpityhmät palstademarit ovat taas uskoneet Lindtmanin höpötykset Espanjasta.) SDP harhaanjohtaa kansalaisia talouspol1071763- 671232
Niin että miten
Haluatko oikeasti olla minun kanssa oikeassa elämässä, vai onko tämä vain kirjoittelua831102Nuoriso on tyhmää tutkijat ovat todenneet
Nyt se on todettu ääneen mitä kaikki ovat jo pitkään epäilleet. Nuoriso on tyhmentynyt tasaiseen tahtiin. Kohta pitää ni145983Ikävä tilanne rikoksen vuoksi Espanjassa - Jari Sillanpää pistää uutta matoa koukkuun
Jari Sillanpää on ehkä yksi suosituimmista tangokuninkaallisista. Ex-tangokuningas juhli viime syksynä 30 vuotista uraan10958Tätä ei tv:ssä: Farmi-tippuja Amski rehellisenä ongelmista kuvauksissa
Ennakkosuosikki Amskidabamski Anne-Mari Tarkkio joutui ulos Farmi Suomi -realitystä. Voimatehtävässä vastakkain asettui11904