Varas leikkasi naiselta hiuset bussipysäkillä ja myi ne kenties peruukkien valmistajille. Naiselle hiuksien katoamisesta koitui ongelma:
"Da Silva uskoo 24-vuotiaan naisen ilmoittaneen tapauksesta poliisille, sillä kristillisen herätysliikkeen jäsenenä hänen täytyi selittää pastorilleen, miksei hänellä enää ole pitkiä hiuksia."
Voi maailman kevät, uskonnon varjolla voi siis määrätä jopa hiusten pituuden...
http://www.iltalehti.fi/hullumaailma/2011052313768134_hu.shtml
hehehehhh
8
56
Vastaukset
- Vara Hiuksi
>>>Varas leikkasi naiselta hiuset bussipysäkillä ja myi ne kenties peruukkien valmistajille.> Voi maailman kevät, uskonnon varjolla voi siis määrätä jopa hiusten pituuden
- sairasta puuhaa
Minusta hauskinta ja SAIRASTA, hyi helvetti! on se että naisen täytyy
alentua selittämään pastorille miksi hänellä ei ole enään pitkiä hiuksia.- Vara Hiuksi
Jos sinä olet mies ja sinulla on aina ollut pitkät hiukset ja sinä leikkaat tukkasi lyhyeksi, eikö sinun tarvitse selittää kenellekään miksi olet leikkauttanut tukkasi? Eikö sitä kukaan kysy sinulta?
Onko se kauhea asia jos joku sattuisi kysymään sinulta ja sinun itäisi selittää asiaa?
Onko se kauhea asia että uskova nainen selittää seurakunnassa hiustensa äkillisen ja yllättävän katoamisen? Eikö se olisi kauheampaa jos kukaan ei huomioisi häntä eikä huomaisi että hänen kauniit pitkät hiukset ovat poissa? - sairasta puuhaa
Vara Hiuksi kirjoitti:
Jos sinä olet mies ja sinulla on aina ollut pitkät hiukset ja sinä leikkaat tukkasi lyhyeksi, eikö sinun tarvitse selittää kenellekään miksi olet leikkauttanut tukkasi? Eikö sitä kukaan kysy sinulta?
Onko se kauhea asia jos joku sattuisi kysymään sinulta ja sinun itäisi selittää asiaa?
Onko se kauhea asia että uskova nainen selittää seurakunnassa hiustensa äkillisen ja yllättävän katoamisen? Eikö se olisi kauheampaa jos kukaan ei huomioisi häntä eikä huomaisi että hänen kauniit pitkät hiukset ovat poissa?Älähän venkoile! Kysehän on siitä että naiselta VAADITAAN selitystä tuossa kyseisessä uskonlahkossa.
- totuus pöytään
sairasta puuhaa kirjoitti:
Älähän venkoile! Kysehän on siitä että naiselta VAADITAAN selitystä tuossa kyseisessä uskonlahkossa.
Naulan kantaan. Sairasta on vaatia uskonlahkossa pitkiä hiuksia ja sitten pakottaa selittämään kun jotakin tämän varkauden tapaista sattuu. Olisiko uskonlahkon nimi helluntailaisuus? Mä olen jonkun kerran maininnut siitä, että helluntailaisuuden kaninkolo menee melko syvälle, itse asiassa ihan helvettiin asti.
Ja mites tämä lahko, jossa vaaditaan naisilta ja tytöiltä pyhiä suihinottoja?
- Vara Hiuksi
"Vaatisitko" sinä selitystä vaimoltasi jolla on aina ollut pitkä kaunis tukka ja yhtäkkiä tukka on poissa? Oletan että olet mies?
Ymärrätkö uskovien yhteydestä mitään? - savonarola
Kaikki vääryys on syntiä ja jos ei leikkaja tekee parnnusta ja Uskoo Jeesus niin hän päätyy helvetissä...
- nössö varas
Nössö varas. Sillä oli veitsi ja vaivautui vain leikkaamaan hiukset. Olisi nyt edes käyttänyt sitä veistä kun oli kerrankin tilaisuus. Ja jos ei veitseä niin edes sitä kovana seisovaa suonimunaa. Heh heh hee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2574151Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2643391Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541768Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251625Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2961406Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?131907Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235850en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115806anna hänen mennä
Jos rakastat jotakuta, anna hänen mennä. Jos hän palaa, hän oli aina sinun. Jos ei, hän ei koskaan ollut. Tällaiseen rakkauteen tämä mies uskoo.54769