PUNIKKI ON TYHMÄ

vasuri ei vedä

se nyt taas näkyy siinä kun puna-Paavo hyppäsi Kataisen kelkkaan,viimeiset 4v. on haukkunut kokkareita ja sanoi vielä vaali-iltana että kokoomuksen kanssa ei hallitukseen mennä.

Mutta takki pyöri ja kunnolla kun Paavo huomasi,että nyt tulikin mahdollisuus päästä Audin takapenkille ja herrojen seuraan.

Kysymyshän on ihan puhtaasti vallanhalusta,Paavo tajuaa että tämä voi olla ensimmäinen ja viimeinen kerta kun hän hallitukseen pääsee - Paavon kuten Sinnemäenkin on aivan turha yrittää selitellä takinkääntöään millään vastuunkannolla.Tosin eihän Paavokaan nyt muuta voi kuin yrittää epätoivoisesti selitellä,että "kannamme vastuuta" - mutta sille nauraa jo variksetkin.

3

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Paavokin taisi joutua sopulimaiseen hysteriaan.

    • itäsuomi

      En tiedä muista vasureista niin paljon, että voisin yleistää - mutta Arhinmäki meni demarien retkuun aivan umpisokeana lähtiessään demarien vaatimuksesta Kataisen sixpackkiin.
      Ja tulee olemaan lopun puoluejohtajakaudestaan kaikkien puolueiden sylkykuppina !
      Luuleeko hän todellakin saavansa tempullaan arvostusta kenenkään taholta - demareillekin hän on vaan välttämätön paha !

      Kallis hinta Paavolle ja vasureille olemattomasta hallituspaikasta !

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      4088
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      24
      2911
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2310
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      34
      1321
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      909
    6. 131
      885
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      874
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      822
    9. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      760
    10. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      756
    Aihe