Voisiko joku rukoilla puolestani. Elän narsistisessa parisuhteessa jossa kärsin. Minulla ei ole voimia lähtemiseen vielä. Olen läheisriippuvainen. Olen myös työpaikkakiusattu, kiusaajani on esimies. Pyydän rukousta, että saisin voimaa itselleni ja saisin elämääni hallintaan. Olen aloittanut hiljattain myös psykoterapian em. mainittujen asioiden takia. Kiitos.
Rukouspyyntö
-väsynyt-
356
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Rukoilen puolestasi, mutta ota härkää sarvista kiinni ja kysy esimieheltäsi, että mistä kenkä puristaa? Voimia sinulle.
Rukoilen kanssasi..olet tärkeä Jumalalle ihmisistä viis..narsismi on vaikea käsitellä,mutta et tule jäämään siihen missä nyt olet vaan tulet vapautumaan.Nyt tunnet heikkoutta ,mutta rukouksesi oli jo kuultu ennen kuin sen tänne toit.
Kaikella on aikansa,vaikka se sinusta nyt kliseeltä kuulostaa.ODOTA JUMALAA!
Rukoilen puolestasi.Olet veren suojassa siellä arjessasi ,vaikka ihmiset saavat sinut muuta ajattelemaan.ÄLÄ PELKÄÄ!
siunaten!
Jumala ei ole siunaamassa syntiä eli lähtemistä parisuhteesta , koska hän on avioliiton asettaja, sopiminen ja anteeksianto on oikea tie, sitä hän siunaa.