ÄÄNESTÄJÄ HOI !

ex-edustaja

miltä tuntuu tulla kusetetuksi joka puolelta ja moneen kertaan ?





ARVOISAT vastauksenne voitte laatia tämän kyselyn alle ja vapaamuotoisesti


...etukäteen kiittäen ::

7

75

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nyt tarkkana kansa

      TAVALLINEN KANSA KÄRSII KUN EU -KIIMAISET POLITIIKOT MYYVÄT OMIEN PERIAATTEITTESA MUKANA KOKO SUOMEN RAHAT JA TYÖN.

      Eu-kiimaiset ja suurpankit ovat synnyttäneet hanuristaan sairaan sympoosion

      FALLOW THE money.

    • " "

      Ikävältä.

    • kultahammas rikas

      katsokaakin ette RKP pysyy ulkona hallituksesta,,,,vittu hurrien kanssa ei viitsi enää tapella,,, thorssin-mummo voi vetää vitun päähänsä,,,

    • annustaja nahkuri

      Espania Italia Irlanti,,,ja Suomi.......................


      varaudu ikitalveen

    • 20
    • Neekeriukko nro 5

      Ei Persusuomalainen pettänyt !

      Demareiden "sijoittajan vastuu" saa kyllä ykköspalkinnon.

      Perustelu 1: SDP vaatii tästä eteenpäin vakuudet lainalle. Entäpä jos vakuuksia ei ole antaa vaan sanotaan taas että jos ette lainaa niin se on pankkikriisi ja jättilama.

      Perustelu 2: Jos taas lainaavalla on vakuudet niin miksi eivät hae suoraan pankeilta lainaa kuten vaikkapa talonrakentajat.?

      SDP teki Copperfieldit eli illuusioiden mestari ja huvittavinta on jos tämän joku nielee :D :D

    • kauan elänyt

      Tuliko Hallitus vastaan avuksi kun 90-luvulla iski lama ja ihmiset jopa tekivät itsemurhia,,, ?




      EI !



      nyt sitä vastoin ollaan valmiit lapioimaan rahaa ulos Eurooppaan ilman mitään takeita siitä että edes pääomaa saataisiin takaisin..



      TÄMÄ EI OLE ENÄÄ TYHMYYTTÄ ; VAAN PORVAREIDEN VITTUILUA VERONMAKSAJILLE JA VAARALLISTA PELIÄ IHMISHENGILLÄ...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      65
      2252
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      222
      2127
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      119
      1441
    4. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      17
      1196
    5. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1190
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      104
      1061
    7. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      959
    8. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      949
    9. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      899
    10. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      875
    Aihe