Soini petti äänestäjänsä, kun persut eivät suostuneet edes neuvottelemaan hallituksesta. Aina pitää yrittää toteuttaa lupauksensa! Vastuunpakoilu on ymmärrettävää, kun persujen ryhmä koostuu Hakkaraisista, Oinosista ja Halla-ahoista.
Vasemmistoliitto ei välttämättä saa Kokoomusta neuvotteluissa nurkkaan, mutta aina kannattaa yrittää, sen ovat meille äänestäjille velkaa. Onhan siellä demarit ja vihreät tukena, ettei Katainen voi sanella.
Tänään Arhinmäki pyyhki Soinilla pöytää eduskunnan keskustelussa 6-0! Molemmat vastustivat Portugali-pakettia, mutta Soinin takeltelu oli täysin epäuskottavaa. Paavolla sen sijaan oli hyvät perustelut.
Persut pettivät äänestäjänsä. Vasemmisto on suoraselkäinen.
9
50
Vastaukset
- Sanoista tekoihin
Nyt on vasemmistolla hommassa tekemisen meininki.
- ex-komunisti
Onpa todellakin. Arhinmäelta tais päästä elämänsä eka pieru kun kumarsi niin syvään Kataiselle.
- kjähkjäh
ex-komunisti kirjoitti:
Onpa todellakin. Arhinmäelta tais päästä elämänsä eka pieru kun kumarsi niin syvään Kataiselle.
Huomasitkos Esk eikun ex että pierun mukana tais tulla selkäranka ulos. No nyt on poju vetreä ;D
- Jyrki edellä
Kyllä tällä työmaalla tekemistä riittää ?Paavo pärjää mainiosti lankun kannossa kun Jyrki menee edellä Siinä on tämän miehen osaamiset löis jo rukkaset naulaan .
- "jytky"
Kohta on kunnallisvaalit. Parempi, että monet kuntien valtuuston jäsenet alkavat harjoittelemaan tavallisia hommia, koska Persut tulevat ja jyräävät. persut ovat ainoa puolue, joka ei kääntänyt takkiaan, eikä pettänyt äänestäjiään. Tulee vieläkin isompi jytky.
Ja onhan ne eduskuntavaalit jo 4 vuoden päästä. Silloin ei vasemmistoliitto saa ainoatakaan paikkaa. Arhinmäki menettää oman paikkansa, eikä vasemmistoliittoa enää ole 6 vuoden päästä. Kyllä kansa muistaa.- Persu olet?
Meinaatko, että joku kunnanvaltuutettu tekee valtuustotyötä päätyönään?
- En edes äänestänyt.
Persu olet? kirjoitti:
Meinaatko, että joku kunnanvaltuutettu tekee valtuustotyötä päätyönään?
Kyllä meinaan, sillä sen lisäksi että sieltä saa rahaa, saa myös valtaa. Ja jos on valtaa ja vaikutusmahdollisuuksia, niin sen avulla pääsee kaikkin mahdollisiin hallituksiin ym. kivaa. Kuka haluaisi valtansa menettänyttä luuseria "kaverikseen". Silloin joutuu miettimään, miten saisi edes pitää puolet siitä elintasosta, mihin on tottunut.
Voi, voi, sääliksi käy.
- Kuka sanoo
Kuka sanoo että neljä vuotta , taitaa olla tää eurooppa vuoden kuluttua sellaisessa tilassa että hallituksia kaatuu niin meillä ja muualla eurooppaa.
- Pässinpäät
Arhinmäki on tyypillinen kommari.Kuinka tuollainen niljake on ylipäätään päässyt eduskuntaan,saatika puolueensa nokkapaikalle.Kaikki mitä suusta tulee on pelkkää huuhaata.Kaikkien stalinistien takinkääntäjä numero 1.Niin kaksinaamaista politiikka kuin vain kommareilta voikaan kuvitella,mutta kunhan hallitukseen päästään tehdään vaikka minkälaiset kuprut äänestäjille.Puolue on oikein hanurinnuolijoita täynnä,kunhan oma etu sitä vaatii.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2614167Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2643403Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541775Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251633Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2961412Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?132915Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235852en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115813Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe17778