Katainen&Viinanen, mitä yhteistä?

potku tajuntaan!

Mitäkö yhteistä on Kataisella ja Iiro Viinasella?
http://www.iltalehti.fi/talous/2011052413775046_ta.shtml
No sitä, että molemmat hokivat/hokevat hokemisista päästyään, että Suomella on vain yksi vaihtoehto. Vain yksi!
Se on mitä suurinta paskapuhetta. Niin Viinasella 90-luvulla kuin Kataisella 2020-luvulla!
AINA on toinen vaihtoehto. Ja tässäkin tapauksessa se toinen vaihtoehto, ei Kataisen vaihtoehto, vaan se toinen, järkevä Soinin vaihtoehto on se viisas vaihtoehto.
Tuleva kokoomusvetoinen hallitus tulee jatkamaan Suomen hyvinvoinnin alasajoa demujen ja vassareiden avustuksella jos sinne mukaan menette!
Eurohuijaripankkiirit eivät ole osoittaneet minkäänlaista liittymistä vastuunkantajiin eurokriisissä, joten vastuun kantaminen jää EU-kansalaisille.
Eikä EUn:n porvaripuolueet, kokoomus mukaan luettuna, ole mitään vastuuvaatimuksia eurohuijaripankkireille edes esittäneet, joten se on täysin selvää, ettei näille huijareille mitään vastuuta koskaan lankeakaan.
Miten demarit, puhumattakaan vasemmistoliitosta voi olla mukana tälläisessä huijauksessa?
Onko näiltä kahdelta puolueelta unohtunut, mitä ennen vaaleja lupasivat?
Onko mahdollinen ministerin pesti sokaissut ja pyyhkinyt äänestäjien mandaatin huitsan nevadaan?

Jättäkää, demut ja vasemmistoliitto, Katainen yksin porvaripikkupuolueiden kanssa, niin katsotaan miten syntyy "enemmistöhallitus"!

0

50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

        Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
        Maailman menoa
        282
        4150
      2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

        Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
        Maailman menoa
        135
        2365
      3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

        Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
        Maailman menoa
        82
        2016
      4. Harmi nainen kun

        olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
        Ikävä
        141
        1511
      5. Hotelli kainuu

        Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
        Kuhmo
        39
        998
      6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

        Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
        Maailman menoa
        133
        972
      7. Mistä kehon osasta

        Pidät minussa eniten?
        Ikävä
        77
        959
      8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

        Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
        Luterilaisuus
        337
        901
      9. Pitäis vaan lopettaa

        Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
        Ikävä
        8
        877
      10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

        Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
        Seinäjoki
        62
        820
      Aihe