Ristin miehet +++

tosikertomus

Golgatha Morian kalliotasanne, eteläpäässä oli ristit.
Tuolloisen kaupungin, asutuksen ulkopuolella.

Krusifiksit kirkoissa.
Ovat väärin suunniteltuja. Molemmat kädet ovat kämmenpuoli eteenpäin, väärin asetellut, sillä todellisuudessa vasen käsi oli naulattu käden selkämys ulospäin.
Vasempaan käteen oli lyöty 3 pienempää naulaa ja oikeaan yksi suuri rannenivelestä 3 cm kämmeneen päin, sillä pidin kättäni lujasti nyrkissä.

Oikea jalka oli lyöty pystypuuhun ensin 4 naulalla, siten että päkiä kantoi pieneen, huonoon jalkatukeen. Sitten lyötiin 2 suurta naulaa vasemman jalan läpi ja oikeankin läpi. Yksi suuri naula osui vasemman jalan naulan kantaan ja luisti alas, tuottaen suurta kipua.

Sotilas aikoi puhkaista minun kylkeni keihään kärjellä, mutta ei tohtinutkaan, kun minä kielsin ja katsoin häntä suoraan silmiin. Sanoin kyllä hänelle iske sitten suoraan sydämeen, mutta hän kieltäytyi pelosta, kun katsoi minuun.

Risti oli lankkuristi keskipuu oli päällä ja vanhahtavaa puuta, jo halkeillutkin.
Maasta jalkoihin oli noin 28 cm. Ristissä ei ollut reikiä valmiina.
Pään yläpuolella oli poikittainen lauta 40-45 cm pitkä.

On väärin kirjoittaa, että kaksois veljeltäni, Jeshaniilta ja Isäpuoleltani Jocifilta olisi jalkaluut murrettu, niin ei tehty koskaan.

Me kaksoset käytimme nimeä Jeshanna kumpainenkin tuolloin, vaikka he sanoivatkin Jetshiksi, halveksuen juutalaisia.
Minä olen syntymässäni saanut Marchiam`ilta nimen Hoshanii ja veljeni Jeshanii, joka oli minua 12 min. nuorempi.

Keskiyöllä me kaikki pääsimme risteiltä alas ja pakenimme yöhön. Emme koskaan olleet missään kalliohaudoissa ja sieltä haihtuneet, sellainen on vale.

Meidän kaksosten sielun alkuperä on Jahia JHWH.
Tämän minä kirjoitin teille, että totuuden valo valaisisi teidän sielujanne.

2

173

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • haw.

      On kaksi eri asiaa olla Jeesus.
      Ensin on teille tutumpi kirjoituksellinen Jeesus Kristus, jonka te tunnette.
      Toiseksi on mies Marchiamin synnyttämä BetEeilissä, Hoshanii ja kaksoisveljensä Jeshanii, joista Katollisella kirkolla on tarkat tiedot, tosin niitä ei ole julkaistu yleisesti. Kaappilokero 1.179 tiedosto.

    • tsorajim

      Beth Eel on Jumalan huone suomeksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuinka vanha kaivattusi on?

      Gallup teille kaikille
      Ikävä
      134
      1552
    2. Taas puukotus yläristillä!

      Tänään taas puukotettu hengiltä ihminen Kuopiontien läheisyydessä yläristillä! Nyt näitä alkaa olla viikoittain!
      Pieksämäki
      50
      1477
    3. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin

      Kesä ja juhannus on grillailun kulta-aikaa. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin. Ka
      Grillaus
      68
      1103
    4. Olen päättänyt tappaa itseni tämän vuoden puolella

      Minulla ei ole oikeastaan mitään hävittävää. Elämäni on surkeaa ja tunnen ihmisten tuijotukset ja supinat. Ne nauravat r
      Ikävä
      92
      1004
    5. Minkä haluaisit

      Nähdä kaivatultasi
      Ikävä
      108
      950
    6. Ihana juhannusperinne

      Lähdemme aina juhannuksena aivan hirveässä kännissä kiikkerällä veneellä pieliselle! Se on hauskaa ja jännittävää puuhaa
      Lieksa
      51
      844
    7. Mistä tunnistaa suomussalmelaisen kassajonossa

      Terveiset täältä Kuopiosta! Olen aikoinaan Suomussalmelta lähtenyt maailmalle ja muutaman mutkan kautta päätynyt savon s
      Suomussalmi
      85
      800
    8. Älä itke rakas.

      Tunnen sun kyyneleet silmissäni. Kaikki tulee menemään hyvin. Loppu häämöttää jo...
      Ikävä
      57
      733
    9. Mä muuten kerroin puolisolle susta

      Nimeä mainitsematta....
      Ikävä
      59
      695
    10. On ikävä sua

      Muru.
      Ikävä
      34
      676
    Aihe