Oikea häpeärangaistus olisi ollut paras vaihtoehto Hakkaraisen taltuttamaksi, ei hän kovakalloisena perusta mitään mistään huomautuksista, kun ei edes ymmärrä mitä itse puhuu.
Hakkarainen on saanut kasvaa vapaasti eikä hänen tekemisiään ole koskaan valvottu. Hän olisi tarvinnut joskus ankarat rajat ihan isän kädestä neuvottuna. Nyt Hakkaraisen äiti olisi voinut antaa piiskaa julkisesti siellä Viitasaaren kirkonkylän aukiolla paikallisen osuuspankin ja osuuskaupan edessä median seuratessa lähietäisyydeltä.
Eiköhän se olisi opettanut vihdoin ja viimein jotain käytöstavoistakin tälle murrosikäisen tasolle jääneelle koltiaiselle.
Hakkarainen olisi tarvinnut
oikean häpeärangaist
4
<50
Vastaukset
- puluaivo?
Mikä häpeä? Hyysärit on häpeäksi!
- asiat järjestykseen
Parasta on se, että jos Hakkarainen saa tietää tämän ketjun aloittajan, niin varmasti näpyttelijä saa silloin piiskaa.
- soinin lammasto
Soinilla on vielä käyttöä Hakkaraiselle ja Halla-aholle. He tuovat mukavasti rahaa soinisäätiöön ja eivät pyydä itselleen mitään. Esim. Halla-ahon Helsingin piiri ei ole koko tänä vuonna saanut sille kuuluvista puoluetukiosuuksista euroakaan.
- kuuminta hottia
Ei Tepi anna ketjun aloittajalle piiskaa kunhan ketjun aloittajaa vain nypyttää hellästi.
Niinkuin Potkukelkka aikoinaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2574156Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2643394Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541771Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251630Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2961411Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?132910Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235851en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115808Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe17773