Itsensä myyminen, avautuminen

893D

Oon nytte vähä lueskellu näitä prostituutio juttuja täällä ja huomannu että aika moni tekee sitä rahaa saadakseen. Jollain tasolla se on ymmärrettävää ku rahat on tiukilla ja opiskelut kesken. Iteasiassa kiinnostuin kovasti ihmisten mielipitteistä tätä kohtaan, jotku miehet sannoo "kuka haluaa huoran vaimoksi" ja silti kattoo pornoa joka on nii intiimitöntä ku olla ja voi. Siellä pannaan ilman kortsuja ja siellä on naisia jotka vaan esittää jotaki, neki saa siitä rahhaa. Miksei niitä syyllistetä ne on vaan seksikkäitä. Porno itessään on nii teeskentelyä, näyttelemistä ja jotenki tuntuu että miesten toiveitten täyttämistä. Harvoin oikeesti nainen tykkää ihan hirveesti ku naamalle lauetaan, tullaan suuhun ja mies ottaa siinä sua takaraivosta kiinni ja tunkee munan nii syvälle suuhun että meinaat tukehtua. Ja siinä suojatulla seksillä ei oo painoarvoo, ku eihän se toki oo kiihottavvaa jos sattuu olleen kortsu munassa.

Monilla ihmisillä tällä allalla on itsearvostusta sentään välittää ehkäsystä ja on valmiita rajottamaan toimintaansa, ihan silläki periaatteella että eivät välttämättä halua peppuseksiä jne.

'Tätä sanotaan työksi, siinä missä muitaki tämmösiä, siinä ollaan ihmisten kanssa tekemisissä, siis oikeitten ihmisten, ei mittään esitystä tai näytelmää. Mutta se onki vaan työtä ja siihen se pitäs jäähä ja hyvä asia ois jos vois olla avoin puolisolleen tästä hommasta siltiki, vaikka työtä vaan on, se riski siinä on että toinen ei voi käsittää tuommosta ja saattaa tapahtua vaikka mitä. Ja seki jos teet sitä sillon vielä ku oot löytäny kumppanin itelle, etkä aijo lopettaa, etkä kerro, nii se ei kerro oikeesta parisuhteesta vaan siitä että et arvosta toista tarpeeksi, jos et siinä vaiheessa voi lopettaa sitä.

14

426

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sgdsdg54yg34y3y43

      Onneksi mun poikaystävä ymmärtää että mulle kyseessä on vaan satunnainen työ. Sanoi itse asiassa jopa olevansa musta vähän ylpeä kun kerroin sille tarkemmin tästä. Sanoi että oli aluksi vähän huolestunut mutta nyt kun ymmärtää että olen vastuuntunnollinen ja todella tiedän mitä teen, asia tuntuu hänestä ihan okeilta.

      Ihanaa että voi olla rehellinen kumppanilleen. Koen että mulla on aivan loistava parisuhde, vaikka teenkin tällaista työtä välillä.

      Niin ja mä tykkään muuten siitä kun namalle lauetaan, tullaan suuhun ja työnnetään muna kurkkuun asti. Tosin, en tykkäis jos joku random vieras mies niin tekisi, mutta kumppani kyllä

      • mies parittajana ?

        Tollaisia pariskuntia on varmaan jonkun verran. Ja pelittäähän se niinkauan
        kun suhteeseen ei tule lapsia. Sen jälkeen maine tulee kartalle monellakin
        tavalla. Ja se onkin lapsen etu.


      • minnika

        Munkin poikaystävä on asian kanssa ihan ok. Tai no meillä muutenkin on vähän avoimempi suhde, koska mä en itse ainakaan usko yksiavioisuuteen..


      • Jallivaara
        mies parittajana ? kirjoitti:

        Tollaisia pariskuntia on varmaan jonkun verran. Ja pelittäähän se niinkauan
        kun suhteeseen ei tule lapsia. Sen jälkeen maine tulee kartalle monellakin
        tavalla. Ja se onkin lapsen etu.

        Miten ja millä perusteella mies on tuossa parittajana????

        Ei se miehestä parittajaa tee, jos antaa muijalle vapauden toimia
        omien mielihalujensa mukaan. Ei se pillu käytössä kulu, kokemusta
        tulee vain lisää.


      • Jallivaara
        minnika kirjoitti:

        Munkin poikaystävä on asian kanssa ihan ok. Tai no meillä muutenkin on vähän avoimempi suhde, koska mä en itse ainakaan usko yksiavioisuuteen..

        No sepä hyvä. Yksiavioisuus ei enää nykypäivän yhteiskunnassa ole
        kurssissa korkealla. Mutta hyväksytkö Sinä sen, mikäli poikaystäväsi
        käy pylsimässä ns. "vieraita"?? Vai onko suhteenne laatua, että kyllä
        kaikki käy, kunhan minä itse ole hallitsevampi osapuoli?

        Yksi parhaista naisytävistä oli ex-prostu, jos näin asian voi ilmaista.
        Kotiin tullessaan kysyi, oletko käynyt vieraissa. Sanoin että en, tutustuin
        häneen ensin. Remakka nauru ja saunaan.... :)


    • aofhaof89ha0s

      Maine...?

      Hoidan hommani 100km päässä asuinpaikkakunnastani, poikaystävääni mulla on välimatkaa peräti 600km (hän on yleensä joka toinen viikko mun luonani että välimatkaan nähden nähdään aika paljon) ja varmaan ennen kun lapsia ollaan hankkimassa niin muutetaan jonnekin välimaastoon. Eli paikka jossa oon töitä tehnyt tulee olemaan kaukana siitä paikasta, jossa lapseni synnytän.

      Käytän myös toista nimeä ja syntymäaikaa. Vaihtelen myös asiakkaiden kesken käyttämääni nimeä. Asiakkaillani ei ole mitään yhteyttä muuhun elämääni. Miten mulle voisi syntyä mainetta tästä? Vai tarkotatko nyt tota maine-juttua jotenkin muulla tavalla?

      En tosin ajatellut seksipalveluiden myymistä jatkaa enää sit kun on lapsia. Jos ois ees vakkariduuni niin en varmaan myis...

    • -

      Eipä seksipalvelujen tarjoaminen yhtään vähempää ole esitystä tai näytelmää kuin pornon tekeminen, molemmissa oikeat ihmiset vastakappaleena ja monenlaisista eri syistä johtuen ihmisiä aloilla on. Niin porno kuin seksipalvelut ovat tekijöidensä näköisiä, millaiset preferenssit kelläkin on, mitä on valmis tekemään, mikä menee kaupaksi ja mihin hintaan. Kummassakaan puuhassa ei aina ole kivaa eikä tapaamansa ihmiset aina oman mielen mukaisia, joku voi ottaa tekemisensä osana elämäntyyliään ja toinen taas tiukasti ansiotyönä, aivan kuin missä toimessa hyvänsä. Molemmissa samat inhimilliset tunteet ovat läsnä ja myös mahdolliset vaikutukset parisuhteisiin, käyttäytyminen toisia ihmisiä kohtaan ja asioiden tärkeysjärjestys ovat jokaisella omanlaisensa.

      • 893D

        Mun mielestä tämä ala on siltiki aidompaa mitä pornon tekeminen. Tiiän kyllä että porno on ihmisten kanssa tekemistä ja periaatteessa siinäki tarkotuksena on antaa nautintoa jollekki. Mutta se joku on monesti vaan siellä toisessa päässä missä pornon tekijät, eli tietokone ruudun takana. Sillon ku pornoa tehhään sitä tehhään sen takia että se myy ja se myy sillä tavalla, että siellä esitetään, että nautitaan, en sitä sano etteikö siellä nautittaski, mutta se on myöski sitä näyttelemistä. Järjestäytymistä, asentojen vaihteluita, kamerat ympärillä, ihmisiä kattomassa ku nää paat jonku kanssa. Se jos joku on näyttelemistä. Seksin myynnissä sulla ei tarvi olla jumbotissit, että sut joku ostaa, sun pillun ei tarvi olla täydellinen että sut joku ostaa, sun ei tarvi olla täydellisen näkönen, että joku sut ostaa, ku sut kuitenki ostaa joku. Mutta jos katotaan pornoa, mieluummin katotaan YLEENSÄ iso tissistä, kaunista naista, ku tavallista likkaa. Ku sut on ostettu, sun ei tarvi ähkiä ja esittää olevas hekuman huipulla, koska sut kuitenki joku ostaa. Jos oot pornoalalla sun pittää esittää ees jotaki ja olla mielenkiintonen, että sua halutaan kattoo. En tarkota että tarvii maata sängyssä ku lahna, mutta ei sun siltikkään tarvi esittää mittään siinä tilanteessa.


      • Maksua vastaan

        Nuorena poikana vanhempi(homo)tarjos rahhaa että sai olla kanssani. Kyllä tykkään tytöistä mutta olen maksusta miesten kanssa. Laivalla monet miehet haluaa vaihtelua ja jättävät naisensa kapakkaan kun haluavat maksaa että saavat nuorta persettä. Kyllä saa kunnon tipit jos suostuu erikoisin haluihin, vaikka en tykkää niin miehistä niin rahan vuoksi teen ja välillä mielenkiinnosta jos haluavat useampi samaanaikaan. Auts välillä.


    • -

      Perustavalla tavalla molemmissa on kuitenkin kyse hyvin samankaltaisista asioista. Raha vaihtaa omistajaa seksuaalisesta teosta. Molemmat ovat juurikin näyttelyä siinä mielessä, että yleisesti ottaen puuhaa ei tapahtuisi kyseisten henkilöiden kesken siinä tilanteessa ilman rahan vaihtoa. Kysyntä ja tarjonta määrittää kenellä on minkäkin verran markkinoita. Mitä paremman näköinen ja mitä pervompiin puuhiin suostuu, sitä enemmän voi veloittaa. Käyttäytyminen yms. 'suoriutuminen' vaikuttaa jatkoon, haluavatko samat asiakkaat tai tuottajat/ohjaajat olla tekemisissä uudelleen. Se mitä pornossa mieluiten katsotaan, ei varsinaisesti eroa siitä mikä on seksuaalisesti mieluista muutenkin, on kyse sitten maksullista seksiä tarjoavasta henkilöstä tai vaikka satunnaisesta ohikulkijasta.

      Pornoa toki tehdään tapahtuman taltioinnin eikä itse tapahtuman osapuolelle myymiseksi, rahalla maksettua puuhaa kuitenkin siinä missä maksullisen palvelut. Molempia voi tehdä kauniit tai rumat, hyvin tai huonosti, asiakaskunta sitten maksaa haluamastaan.

    • 893D

      Painotan tässä nyt sitä, että sun ei tarvi olla kovin erikoinen, että sut joku ostaa. Mutta pornossa sun pittää olla vähintäänki jollain mittapuulla vähä kauniimpi, mitä normaalit ihmiset, vähä kiihottavampi mitä normaali ihminen, miehillä YLEENSÄ vähä isompi muna mitä ihmisillä yleensä jne. Se on mediaa ja vääristynyttä ihmiskuvaa, liioittelua ja näyttelyä. Pornolta odotetaan enemmän, mitä itsensämyymiseltä, täytyy olla jotakin, että susta kiinnostutaa. Kaikki mitä sun ja asiakkaan välillä tapahtuu, tapahtuu suljettujen ovien takana, eikä siitä kukaan tuu tietämään mittään. Aidompaa se on silläki tavalla, että voit tehä muutaki siinä, ainaki mitä oon nyt lukenut nuita, syödään yhdessä jne. Pornossa kaikki on taltiointia ja työtä, siihen ei kuulu yhtään mittään muuta ku se pääaihe seksi. Ja voihan tuohon tietenki rinnastaa sen, että ei muuhunkaan työhön kuulu muutaku se pääaihe, mutta mää puhun tässä vaan siitä, että kumpi on aidompaa.

      • -

        Jos vertaat kotonaan pornoa katsovaa ja maksullinen kanssa puuhaavaa, niin tokihan siinä on ero. Pornossa esiintyvän ja maksullsen välillä ero tulee siinä, hoituuko homma pääosin ammattilaisten vai amatöörien kanssa. Molemmissa puuhissa kyllä löytyy henkilöitä laidasta laitaan, pornossa vielä laajemmin aina teinitytöistä mummoihin, vaikka luonnollisesti mainstream-porno enemmän kilpailtuna myös nostaa kriteerejä. Ei kaikki porno suinkaan ole mitään Hollywood-meininkiä, kuten ei maksulliset naisetkaan kaikki mitään ammattilaisia, skaala molemmissa on erittäin laaja. Se, että jotain saa jollekin kaupaksi ei sinällään kerro vielä laadusta mitään.


      • Jallivaara
        - kirjoitti:

        Jos vertaat kotonaan pornoa katsovaa ja maksullinen kanssa puuhaavaa, niin tokihan siinä on ero. Pornossa esiintyvän ja maksullsen välillä ero tulee siinä, hoituuko homma pääosin ammattilaisten vai amatöörien kanssa. Molemmissa puuhissa kyllä löytyy henkilöitä laidasta laitaan, pornossa vielä laajemmin aina teinitytöistä mummoihin, vaikka luonnollisesti mainstream-porno enemmän kilpailtuna myös nostaa kriteerejä. Ei kaikki porno suinkaan ole mitään Hollywood-meininkiä, kuten ei maksulliset naisetkaan kaikki mitään ammattilaisia, skaala molemmissa on erittäin laaja. Se, että jotain saa jollekin kaupaksi ei sinällään kerro vielä laadusta mitään.

        Sitten on niitä, jotka kattoo pornoa kotonaan koko ajan sekä käyttää maksullisia "amatöörejä" kuin "ex-ammattilaisia". Sinänsä mielenkiintoista,
        että toisten mielestä porno tai maksulliset vääristävät mielikuvaa siitä ja
        tuosta.

        Kuitenkin asia on vertauskuvallisesti niin, että ei ole alkoholin syy, jos
        holisti sitä himona juo. Mikäli itsetunto ei pelaa ja jollakin nautintoaineella
        haluaa sitä turruttaa, minkä sitä heikkoluontoinen sille voi.

        Käytännössä homma menee kuitenkin niin, että mitä enemmän arvostellaan
        ja kielletään, sitä kiinnostavammaksi asiat muuttuu, koska ihmismielen
        luontainen uteliaisuus tarvii virikkeitä.


    • hudx

      No itelläni ei ole mitään sitä vastaan jos vaimoni olisi huora. Päinvastoin, olisin ylpeä siitä.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sun ja kaivattusi

      ikäero? Kumpi vanhempi, m vai n?
      Ikävä
      88
      1587
    2. Kesän odotuksia hyrynsalmella

      Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla
      Hyrynsalmi
      15
      1471
    3. Kai sä näät

      Ku sua katson et olen aika rakastunut. Rakkaus ei vain ole aina niin yksinkertaista
      Ikävä
      98
      1390
    4. Tämän hetken

      Terveiset kaivatullesi ⬇️
      Ikävä
      119
      1285
    5. Katsotko mieluiten

      Kaivatussasi mitä?
      Ikävä
      69
      1260
    6. Mikä on ollut

      Epämiellyttävin hetki sinun ja kaivattusi romanssissa?
      Ikävä
      116
      1150
    7. Anne Kukkohovi ei myykkään pikkuhousujaan

      Kyseessä oli vain markkinointitempaus. Anne höynäytti hienosti kaikkia ja Onlyfans-tilinsä tilaajamäärä lähti jyrkkään n
      Maailman menoa
      258
      987
    8. Vieläkö sä toivot

      Meidän välille jotain?
      Ikävä
      69
      971
    9. Voi Rakas siellä

      Olet ollut mun ajatuksissa taas koko päivän. Olet ihmeellinen kertakaikkiaan ja arvostan sinua niin paljon❤️Minulla ei o
      Tunteet
      18
      935
    10. Pidätkö kaivatustasi

      Minkä vuoksi erityisesti? Mikä hänessä vetoaa?
      Ikävä
      37
      917
    Aihe