http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011052613786476_uu.shtml
"Tuoreen Seiskan mukaan Hakkarainen murtautui Suomussalmen kirkkoon kesällä 1986. Hakkaraisen ja hänen neljän kaverinsa matkaan lähti 125 hopeista ehtoollispikaria, 24 pulloa ehtoollisviiniä sekä kolehtirahaa."
No niin. Paskalehti kunnostautui sitten jälleen tunkion tonkimisessa ja muut paskalehdet auliisti seuraavat perässä.
Minä välitin tämän "uutisen" vain sen tähden että halusin päästä osoittamaan mielipiteeni paskalehtien toiminnasta ja niiden tasosta.
Minusta MEILLE ei kuulu Teuvo Hakkaraisen 25 vuoden takaiset tekemiset pätkän vertaa! Teuvo on tekonsa tehnyt ja tuomionsa saanut.
Hakkarainen varasti kirkkohopeat!!
18
198
Vastaukset
- gtyhuji
Räjähdin raikeaan nauruun lukiessani uutisen. Kaikkea ne jaksaakin kaivaa ihmisten historiasta, ja toki kaikkea ne ihmiset tekevätkin :D Eiköhän jokaisella kuitenkin ole jotain omassa historiassa, joka täyttäisi lööppilehtien vaatimukset.
- blikkenslager
hassuja rikoksia.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011050413660751_uu.shtml
kaatoi juhannusyönä humalassa "vähäsen" puita.- sddssdsdd
näköjään Hakkaraisella on tilillään lähinnä rikoksia...Kuka hullu äänesti häntä?
- tähän on tultu
Tapauksesta on aikaa, hän on ne sovittanut. Nykyisin on rikollisia tosi paljon omasta takaa, lisää saadaa maailmalta.
- neljätoista
Kylläpä on melekonen äijä!!!
- Iltalehti ei ole
kertaakaan maininnut siitä että Katainen väärensi pöytäkirjoja edetäkseen poliittisella urallaan eikä myöskään siitä että Kataisella oli matematiikan suppealla arvosana 6, Häkämiehen Kemira GrowHow kaupasta Iltalehti on myös ollut ihan hiljaa vaikka siinä Kokoomus antoi ulkomaalaisille mahdollisuuden päättää elintarvikkeittemme hinnan. Miksi Iltalehti kaivaa kaikista toisista kaiken esiin mutta Kokoomusta ja sen poliitikoita Iltalehti suojelee?
- xnbxn
mikä ihmeen vika se on jos matikasta on kuutonen. Onko sekin rikos! Ohoh !
- Kolehti Persuille!
Perussuomalaisten toiminnan perustana ovat rehellisyys, oikeudenmukaisuus, inhimillisyys, tasa-arvo, työn ja yrittämisen kunnioittaminen sekä henkinen kasvu. Perussuomalaisilla kansanedustajilla tuota kasvamista on ihan erityisen paljon. Timo Soini puhuu suu vaahdossa rehellisyydestä ja oma eduskuntaryhmä on täynnä rosvoja tai muuten jälkeen jääneitä. En ihmettelisi, jos Timpan housuista löytyisi illalla tahra takapuolen kohdalta. Ja sitten nämä säälittävät puolustelut. HÄVETKÄÄ!
- Huuko Saves
Varsin törkeätä murtautua nyt kirkkoon ja viedä arvotavaraa. Millainen ihminen tekee tällaista ???
Ei tuo mikään 10-vuotiaan omenavarkaus ollut.
Ihminen ei muutu vaikka olisi 25 vuotta vanha asia...
- tattista vaan
Hyvä näkemys! xD
- 14
Ei antanut kommentteja haastatteluissa, mutta Facebookissa kylläkin: http://static.iltalehti.fi/uutiset/teuvofacebook2705MZ_uu.jpg
- skruik8
pata kattilaa soimaa, punainen kylki kummallakin.
- kuka vaan.,.,.,.
Heikki Haavisto, entinen MTK pomo ja ulkoministeri, ajoi rajussa humalassa Hakaniemessä nuoren tytön yli jätti yliajetun tytön virumaan tielle ja pakeni paikalta. Mitäs siihen sanot? Kiinni jäätyään tokaisi, JOUDUIN PANIIKKIIN.
- ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Kaikki kepulaisia hyveitä
Keskustan tunnetuista vaikuttajista
Heikki Haavisto, ministeri
Tanja "lentoperse" Karpela, ministeri, ovat rattijuoppoja
Kauko Juhantalo, kansanedustaja, Valtakunnanoikeudessa tuomittu rikollinen.
Keskustan joku tiedonantaja sukunimeltään R on ilmeisesti myös rattijuoppo.
Kukaan heistä ei ole kuitenkaan niin rikollinen kuin maanpetturi Pave. - oceans...
meinaatko että se on niin jumalan tasolla ettei sitä saa haukkua. Jos kyseessä olisi ollut vaikkapa Arhinmäki, niin sä täällä ensimmäisenä torveaisit mikä roisto Arhinmäki on!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1721157
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132867- 84803
- 51738
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?39584Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55549Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä296548Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t218512- 50504
Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs45492