PERJANTAIN JAKSO

Kirjoittakaa huomisen juonipaljastuksia jos tiedätte mitä tuleman pitää.
181179
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Miika on vainoaja. Peppi myi itseänsä saadakseen rahat. Isabellalla tuli lapsivedet.

Äänestä

Lue Maikkarin txt-tv:n sivulta 355. Olin oikeassa, Närisijä-Niko on Katariinan stalkkeri.

Äänestä

Isabella narautettiin huijauksesta mutta sitten siltä menikin lapsivedet oikeasti. Cindyn ja Ossin vauva on kunnossa.

Äänestä

Miika oli se stalkkeri, Alfalla ajava ukko kysyi Pepiltä hintaa ja hän heitti huvina 4 tonnia, ukko suostui,, Isabella sittenkin paksuna. Siinä ne tärkeimmät. Cindyn vauva ok.

Äänestä
  • Muttei salkkareissa!

    Äänestä

  • pesää antaa kirjoitti:

    Muttei salkkareissa!

    Eipä tainnut Ossikaan maksaa Cindylle tai Topi ja Jiri Heidille.

    Äänestä

Katoin tunti sitte. Juu Peppi myy itseään, että saa kokoon ne rahat. Miika on hänen vainojansa. Isabella saa lapsiveden. Tuossa ne siis oliki.

Äänestä
  • lopputeaserissa näytti, niinkuin Isabella jo pirteänä olisi pitänyt vauvaansa sylissään, ja Helena maannut voipuneena sohvalla ihmettelemässä ettei ole ketään kotona. :D

    Puhuiko se Miika mitään?

    Äänestä

  • Tämän päivän kirjoitti:

    lopputeaserissa näytti, niinkuin Isabella jo pirteänä olisi pitänyt vauvaansa sylissään, ja Helena maannut voipuneena sohvalla ihmettelemässä ettei ole ketään kotona. :D

    Puhuiko se Miika mitään?

    Juu Miika sanoi että "Pitkästä aikaa, Hei rakas."

    Äänestä

Miten Isabella voi olla raskaana jos kerta sillä on se tyyny???? Mahanhan pitäis olla siis kaksi kertaa isompi jos viimeisillään raskaana ja miksi on pimittänyt raskautensa???

Äänestä
  • Isabella ei tiedä olevansa oikeasti raskaana...

    Äänestä

Se Isabellan raskaus tuli ilmi sillon pari kk sitten ku se laitto Cindyn ultravideon pyörimään siinä sen ultrassa.. sit se nuori sälli koitti sanoo siinä Isabellalle et "Enhän mä.." ja sit Isabella vaan makso ja kiitti.. eli sälli koitti sanoo et hän ei laittanu mitää videoo vaan et se on oikeesti raskaana se Isabella..

Äänestä
  • hmm mutta kukas tän lapsen isä on? ei sebastian varmaan...

    Äänestä

  • Jep, itte oon tienny tuosta lähtien:D Mukava kun on kerrankin oikeassa kun arvaa.

    Ja toiselle vastaajalle, et kuka muukaan se vois olla kuin Stubastian? Ei ainakaan olla muita Isabellan petikumppaneita näytetty, tosin salkkarit tuntien niitä voidaan näyttää myös jälkikäteen (vert. Jiri vaihtoi sylkinäytteen).

    Äänestä

Isabella varmaan sitten synnyttää jonkun helkkarin kääpiökanin.....

Äänestä
  • hahah.. XD luultavasti, mut taitaa olla vieläkin pienempää sorttia.. hamsteri ehkä.

    Äänestä

Arvasin, että se oli Miika. Oikea Liisa jäi vielä paljastumatta, Oletin että vale Liisa olisi jäänyt kiinni tässäjaksossa, mutta kai se paljastuu vasta vuoden 2012 kestauolla.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


lkjdlkajflkdj kirjoitti:

Kirjoittakaa huomisen juonipaljastuksia jos tiedätte mitä tuleman pitää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu