http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2011052613786244_ul.shtml
Yksi kuutiosentti painaisi 40 miljardia tonnia, huh, melko tiivis paketti. Jätteet ja hiilidioksidin kun sais puristettua noin tiheäksi, niin vois monta ongelmaa ratketa ja samalla syntyä uusia, millä tuollaista kuutiosentin palikkaa nostelis ja siirtelis?
Yksi kuutiosentti painaisi 40 miljardia tonnia, huh, melko tiivis paketti. Jätteet ja hiilidioksidin kun sais puristettua noin tiheäksi, niin vois monta ongelmaa ratketa ja samalla syntyä uusia, millä tuollaista kuutiosentin palikkaa nostelis ja siirtelis?
Vastaukset 6
Vanhimmat
Törmäyttivät lyijyatomeita ja saivat aikaan tätä?
Ootas kun törmäyttävät tätä ja aikaan saavat mitä?
100 000 kertaa kuumepi kuin auringon sisus,tuskin sillä sormenpään kokoinen pala aurigon sisusta riittää polttamaan ihmisen höyryksi osoittmalla 500 km päästä.
ps jos sitoisi yhteen auringon massan verran banaaneja, meillä olisi uusi aurinko;)
Aijai, tuo kun putoaisi varpaille..
Luulisi kyllä kuutiosentin kokoinen pala noin painavaa ainetta putoavan maan läpi, suoraan maapallon keskipisteeseen.
Paskanpuhujia vain riittää.- Pelekkää humpuukia, koska sekin paino kelluu avaruudessa yhtä hyvin kuin höyhen.
ja miksei sitäkin samantien pistettäisi vaikka gvanttimiljoona kertaa tiukemmaksi, kun kerran joku silläkin asialla haluaa esittää jotain muka tietävänsä ,-PYH-HYH.
Hulluilta tiedemiehiltä on otettava VÄRKIT POIS !
JUST JOO !
Se on poijjaat silleen jotta psygologilla ja psygopaatilla, on häviävän pieni ero ! Siksi näitä painavia kuutiosentin kokoisia möhkäleitä syntyy !
Minäkin muuten löysin eilen Mersustani niinkin kovaa terästä, jotta siihen eivät normaali poranterät pystyneet!
Late Lapista.
Ei ihme että persut haluavat lopettaa tieteenteon Suomessa. Heillähän on jo kaikki tieto hallussaan, niin että mitäpä sitä enempää tutkimaan.
Ylläolevista esimerkeistä näkyy maajussien laaja fysiikkatietämys, noin alkuun...